mikä on se ällöttävä eläin

Meillä on täällä Hua Hinin hotellin parvekkeella sammakon näköinen ruskea lähes läpinäkyvä eläin iltaisin lampun alla. Onko myrkyllinen?
15282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

eipä ole tullut vastaan tuollaista petoa, vaikka asun täällä. Sammakoita on monen näköisiä, juuripa ruskea montakin erilaista, torakoita on kanssa vastaan tullut muutamia, se ei ole sammakon näköinen pätkääkään, mutta melkein läpinäkyvä, ja ruskea.

Äänestä
  • Tämä eläin saa kaikki palstalle kirjoittavat normaalien ihmisten mielet myrkyllisiksi. Kannattaa varoa, ettei oma mieli myrkyty.

    Äänestä

Persaukinainen trolli se on. Tuntomerkit ainakin täsmäävät.

Äänestä

Todennäköisesti hyönteisiä syövä gecko ei lainkaan vaarallinen. Niitä Thaimaassa oikeasti käyneet ovat nähneet, toisin kuin kaksi edellistä vastaajaa.

Äänestä

Geckoksi allasbaarin baari-mikkokin niitä kutsui.

Äänestä

Sisiliskotyylisiä eläimiä ovat harmaita, tai maitokahvin välisiä pieniä ja erittäin nopeita,isot silmät, yleensä mustat niitä on joka paikassa, mutta ei ne ole sammakon näköisiä, ne ihan mukavia syövät hyttysiä, toinen mukava on gapgee eli tokay gekko, nimi tulee siitä kun se huutaa iltaisin gapgee, ja jos vastaat pääset huutokilpailuun, voi olla isokin 40 cm, asuu yleensä talon vieressä puissa tai talon rakenteissa, punaisia pilkkuja ei sa koskea puree pirun kovaa. Kyseessä ei kuitenkaan ole rotta jotka asuvat Pattayan rantakadun palmuissa, tulevat etsimään ruokaa kadulta, siinä yksi syy pysyä pois pattayalta, vietkö sinne lapsesi minä en.

Äänestä
  • Kuules nyt trolli ne rotan näköiset eläimet ovat puupäästäisiä eli Tuipaija. Niitä on myös Hua Hinissä. Tunnistaa pitkästä nokasta syövät hedelmiä ja hyönteisiä.

    Äänestä

  • Rotat eivät kiipeä puihin idiootti.

    Äänestä

  • Vai oikein päästäisiä ja oravia, voi kuka idiootti heittää kolmannen arvauksen, kotihiiri vai jopa kissa, kyllä ne vaan on rottia, ja niitä oli satoja, isoimmat 25 senttisiä, nämä söivät jätteitä roskiksista, sitä paitsi päästäiset on metsäeläimiä, ei ku ne olikin hohtimet.

    Äänestä

  • Pattayankävijä kirjoitti:

    Vai oikein päästäisiä ja oravia, voi kuka idiootti heittää kolmannen arvauksen, kotihiiri vai jopa kissa, kyllä ne vaan on rottia, ja niitä oli satoja, isoimmat 25 senttisiä, nämä söivät jätteitä roskiksista, sitä paitsi päästäiset on metsäeläimiä, ei ku ne olikin hohtimet.

    Iso joukko päästäisiä ja oravia Pattayan rannoilla, vietkö lapsesi tuonne rottien purtavaksi, minä en sitä tee, teetkö sinä

    https://m.youtube.com/watch?v=SwvA4HjBwGU

    Äänestä

Tuntomerkkien perusteella otus on Pattispokien lähettämä vakooja Hua Hiniin.
Otuksen palattua Pattayalle ja annettua raporttinsa saamme lukea palstalta trollien kirjoituksia.
Odotetaan mielenkiinnolla ensimäisen trollit kirjoitusta.

Äänestä

Pattayakävijä ja supisuomalainenjätkä, muistattehan, että illalla on haukkujaiset Hiekkaharjussa, ottakaa riittävästi lihanpaloja mukaan, polvisujat suotavat, mikäli joutuu pitkäänkin odottelemaan.
Päähanuristi

Äänestä

Olikos kyse tästä? Tullaan varmasti!

koiraihmisiä
16.2.2016 15:51
OtaHanuriinPoju kirjoitti:
Katsoa pojut alias lerppatrolli taas soittaa suutaan, hienoa tavataan taas bucciksessa, vai päiväunissasi, eikö sinua kiinnosta eroottisesti nahkapäät, resuperse..

Jos tulet ostan sinulle läheisestä kirjakaupasta Tom of Finland kalenterin, ja ämpärin tummelia niin nautitaan yhdessä, leppatrolli, ikäviä kirjoituksia sinustanvaan liikkuu että pilisi on niin pieni, ettei sitä voi edes pieneksi piliksi, kutsua.

Muuten tiedän tarkkaan kuka tuo 3teroa on, mainostin joskus tätä palstaa hänelle, hän on muuten pahkasikojen innokas kerääjä, mutta,muuten ihan asiallinen kaveri, meillä on jopa yhteinen harrastus, dopparit, käydään kimpassa koiranäyttelyssä, lerppatrolli lähdet mukaan.

Näytä lisää
Retonkimekko viuhahtaen saapui itse päälerppakin palstalle puolustelemaan Hiekkaharjun toisia pummeja. Yhdessä suunnittelevat näitä kauneuskilpailuja ja kurssejaan.

Eläintensekaantumisessa ovat mestareita, kuten päähanuristin kirjoittelusta selviää. Lerppana maassa kontillaan Hiekkaharjun kirjaston vieressä huutelevat: Hauva, tse, tse, lihanpala kourassaan.

On se hommaa näillä Huan rakastajapojilla, on totisesti!

Äänestä

Se on persu,sellainen limainen ja erittäin epäluotettava eläin.

Äänestä

Jos tämä otus aukoo suutaan sanomatta mitään, niin tuntomerkit viittaavat kukkahattutätien entiseen puheenjohtajaan Sinnemäkeen.
Kerro otuksesta lisää, jotta se voidaan varmuudella tunnistaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yököttävä kirjoitti:

Meillä on täällä Hua Hinin hotellin parvekkeella sammakon näköinen ruskea lähes läpinäkyvä eläin iltaisin lampun alla. Onko myrkyllinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu