Palstassa on hyviä puolia

Tiedän keitä tutuista täällä käy. Tiedän siis keitä tosiystävät ovat vai ovatko he selkään puukottajia. Anonyyminä salattu katkeruus olisi helppo näyttää. Ystävyys punnitaan.
566
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ethän vain ole itse pahimman luokan selkään puukottaja?

Äänestä
  • Tuollaisia juuri ovat vastaukset jotka on ns. selkään puukottajilta.

    Tämä ainut tämän tyyliseen oleva kommentti.

    Äänestä

  • Enole kirjoitti:

    Tuollaisia juuri ovat vastaukset jotka on ns. selkään puukottajilta.

    Tämä ainut tämän tyyliseen oleva kommentti.

    Kyllä se oli kyseenalaistavan ihmisen vastaus. Ei tänne voi kirjoitella mitä tahansa totuutena.

    Äänestä

Tietää? Onko he itse sanoneet tai oletko nähnyt heidät täällä? Täällä tulee helposti harhaiseksi ja luulee kirjoitusten olevan keneltä vaan.

Äänestä

Palstassa on se jännä juttu, että kaikki näkevät täällä sen oman kuvionsa ja siihen liittyviä ihmisiä. Joskus ne kuviot limittyvät tavoilla, joita ei itse tiedä tai huomaa ja mikä saattaa aiheuttaa väärintulkintoja ja väärintunnistuksia. Kaikenlaisia sattumia ja samankaltaisia tilanteita tuntemattomilla siihen vielä päälle. Palsta on paras pitää viihteenä ja elää sen mukaan mitä on irl.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ystävyyspuntarilla kirjoitti:

Tiedän keitä tutuista täällä käy. Tiedän siis keitä tosiystävät ovat vai ovatko he selkään puukottajia. Anonyyminä salattu katkeruus olisi helppo näyttää. Ystävyys punnitaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu