Maahanmuutto tuo mukanaan paljon uhkia. Lisääntynyt rikollisuus ja terrorismin mahdollisuus. Poliisien ja rajavartioston resurssit eivät riitä.
Suuresti ihmettelen, ettei Vihreät ole tuoneet tätä esille.
Vihreiden olisi syytä lanseerata erillinen pakolaisvero.
Yle-veron tapaan, kansalainen näkisi heti, mitä hyysäys hänen kohdaltaan on maksanut. Valtion velka ei lisääntyisi.
Pekka, Ville ja Emma heti toimeksi, jotta vihapuheet laantuu.
Suuresti ihmettelen, ettei Vihreät ole tuoneet tätä esille.
Vihreiden olisi syytä lanseerata erillinen pakolaisvero.
Yle-veron tapaan, kansalainen näkisi heti, mitä hyysäys hänen kohdaltaan on maksanut. Valtion velka ei lisääntyisi.
Pekka, Ville ja Emma heti toimeksi, jotta vihapuheet laantuu.
Vastaukset 15
Vanhimmat
- Kyllä seon Ruotsissa jo nähty ,gettoutuvat suurkaupunkien liepeille ja muodostavat oman kalifaattinsa.
Vihreät keskittyvät pelottelemaan lapset jo pieninä ekokatastrofiin ja maailmanloppuun. Ei siis ole ihme, kun nuorten käyttäytyminen alkaa olla irrationaalista.
Emma Kari sanoi TV:ssä, ettei pakolaiset muodosta vaaraa.
Ruotsissa etniset jengit ovat todellinen uhka ja vaara. Suomeen tulleet irakilaismiehet ovat sotilaita ja poliiseja. Käsitykseni mukaan joukot on lähetetty Suomeen lepäämään taisteluista.
Suomen Emmat ja Villet tarjoavat täysihoidon hotellissa.
Levänneinä joukot taas valmiita taisteluun kotona tai Suomessa.
Hyvä Vihreät! Olette taas onnistuneet!
Suomen ainoan vaaran tarjoaa natsihenkiset partiojoukot ja äärioikeiston puukotukset, kaasuiskut ja väkivalta suomalaisia kohtaan.
Aivan varmasti näin on islamisti kehitysmaamuslimeista ei ole mitään haittaa.
Missä sellaista on tapahtunut? Jos tarkoitat sitä Jyväskylän tapahtumaa, niin se oli ikävä. Ottaen huomioon Suomen median, joka on samanhenkinen kuin sinä eli näkee kaikkialla rasismia, rasisteja ja vainoa, on hämmästyttävää, että edes YLE:n katuelämää tuntevat narkkitoimittajat eivät saa esille enempää tapahtumia retosteltavaksi. Sen sijaan matujen tekemät raiskaukset, väkivalta, ryöstöt ja muu rikollisuus, sikailu, ahdistelu ja häiriköinti ovat arkea. Sinähän tiedät sen itsekin tämän kulttuurin edustajana, mutta kunhan yrität päivätöiksesi puolustella uskonveljiäsi. Sopivampi nimimerkki sinulle olisi Villensisko.
Vihreät ovat valmiita luopumaan periaatteistaankin näiden uusien suojelukohteidensa takia. Helsingin ainoa yhtenäinen viheraluekin on saanut luvan pala palalta väistyä uudisasukkaille tarvittavien asutustilojen tieltä.
Lieneekin ainoa jäljellä oleva rakentamaton maakaistale tässä toista tuhatta kilometriä pitkässä maassa, se on nyt uhrattava kun rikkautta pukkaa ja kaikki haluavat ehdottomasti maan parhaille ja kalleimmille paikoille.
Muualla maassa on ryöstö- ja pahoinpitelymahdollisuudet pa...ljon harvemmassa eikä ole oikein julkista liikennettäkään, jolla sujuvasti pujottelee kohteesta toiseen.
Maajussit ja landespedet tulee suomen ainoaan kaupunkiin. Tervetuloa punavihreään Helsinkiin!!
SPR:n työntekijät ovat harjoittaneet sexiä pakolaisten kanssa.
Naiset ottavat heitä kotimajoitukseen ja vievät vihille.
Vihreät ovat hiljaa eivätkä näe mitään ongelmaa.
Auta armias, jos Suomeen tulisi pakolaisina tyttöjä. Kyllä heräisi Vihreät huutoon. Seksuaalista hyväksikäyttöä!!!
Vihreiden pesä ei ole puhdas. Pekka Haavisto toi kehitysmaasta pikku pojan.
Vihreät edistävät rikollisuutta.
Viite:
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/272679-il-raiskaustilastot-karuja-ulkomaalaistaustaiset-yliedustettuina-tekijoina-ja
Yksi vihervasureiden päähankkeista on islamisoida suomi demareiden ja rkpn avustuksella.
Tottakai koska islam on ainoa oikea uskonto ja vielä kaiken hyvän lisäksi rauhanuskonto, siksi isis edustaa sitä.
Löytyy väkivaltaisesta pahoinpitelystä oikein faktaakin videon muodossa eli eivät kaikki tapaukset perustu aivopieruihin natsihenkisten katupartioiden julmuuksista. Nimittäin netistä löytyy videokin Tampereen Koskipuistossa tapahtuneesta pahoinpitelystä jossa porukkalla(natsipersurasisteja?) potkitaan ja hakataan puolustuskyvytöntä uhria. Nimim.soininveli, kerro sinä kaikille että ketä ne pahoinpitelijät olivat sekä mitä ne oikein puolustivat pahoinpitelemällä tuon ennestään vammaisen miehen? Ps, nimim. soininveli, jos sinulla menee taas kerran maha kuralle kysymyksestä niin voiko joku muu vastata sinun puolestasi?
Muistan tapauksen, ei siinä tuota vammaista miestä muutakuin hieman monotettiin ja kurmutettiin porukalla, miehen kännykänkin taisivat pojat ottaa haltuun. Mitä kuvasi porukkaa, oma syynsä että hakattiin.
Niinhän se li Anderssonkin sanoi että se on sitä parempaa väkivaltaa, kuten tuntuu olevan tämä kehitysmaamuslimienkin väkivalta. Koska kaikki kehitysmaamuslimien väkivalta oikeutetaan uskonto ja kulttuurierolla sekä sotatraumoilla. Eli tervetuloa suomeen pahoipitelemään, raiskaamaan, alistamaan jne koska täälä se on kaikki hyväksyttyä jos olet kehitysmaamuslimi. Eikä tarvitse huolehtia toimeentulosta koska suomesta saa ikusenelatuksen statuksen.