Venäjän talousahdinko on jo siinä pisteessä, että nälkäkuolema uhkaa monia ihmisiä. Tästäkin huolimatta sotahullu Staputler jatkaa sairaaloiden pommittamista Syyriassa. Venäjän lopullinen romahdus on jo lähellä, joten saamme pian Karjalan takaisin. Pitääkin ottaa ryyppy asian kunniaksi.
http://www.iltalehti.fi/talviurheilu/2016021721131960_tl.shtml
Nälkäkuolema uhkaa Venäjällä?
4
59
Vastaukset
- Ruokaa_riittää
Venäjällä iäkkäät mummot ovat kasvattaneet elintarvikkeita puutarhapalstoillaan, kyllä siellä ruokaa riittää. Perunaa, lanttua, porkkanaa, kurkkuja, marjoja ja kaikkea muuta.
- LisääViinaa
Miesten keski-ikä on 40-50 vuotta, eivät he toki nälkään kuole vaan viina on se vie hengen. Baabuskat sinnittelevät pitempään siellä Putinin murheen laaksossa.
Venäjä liukastui öljyyn?
Vaikka Venäjällä onkin vielä öljyä, niin bisnekset ovat menneet nyt niin huonosti, että Staputlerin valtakunta on joutunut luottoluokittajien tarkkailuluokalle. Kunhan öljyn hinta tästä vielä vähän putoaa, niin sitten saamme Karjalan tyhjänä takaisin. Pitääkin heti aamusta ottaa ryyppy asian kunniaksi.
http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2016/03/05/venaja-ja-tukku-muita-oljymaita-luottoluokittajan-tarkkailulistalle/20162552/12- SeAvarakatseinen
Kaunnisti Suomen "Pravda" otsikoi: "syvissä vesissä":
Venäjän talous ui syvissä vesissä – nuori ekonomisti kertoo, mistä se johtuu - Venäjä - Talous - Helsingin Sanomat
http://www.hs.fi/talous/a1457677776289?ref=a-luet-#1
Koko Venäjän valtio on hukkumassa paskaan.
Suoraa puhetta;
”Venäjä on pyllähtänyt perseelleen ja ongelma on siinä, että alamme viihtyä tässä. Muutokseen evoluution kautta en usko enää lainkaan. Vallanpitäjät ja tilanteesta hyötyvät eivät ole muutoksesta lainkaan kiinnostuneita.”
”Siksi luvassa on vallankumouksellisia muutoksia. Toinen juttu on, ettei vallankumouksellinen muutos merkitse aina kadulla juoksentelua sapelit ja talikot tanassa, kranaatit kädessä ja kaasunaamari päässä. Mutta 3–7 vuoden kuluessa luvassa on suuria poliittisia muutoksia.”
Mutta kun kysymys on venäläisistä, niin "eppäillä tuota soppii", että selviäisivät pelkillä "poliittisilla muutoksilla", kun ovat opetetut ja tottuneet aina tarttumaan aseisiin.
Fiksummat venäläiset = (EI ne R Y S S ÄT) tietävät miten maa = ROISTO-valtio makaa ja mihin ollaan menossa.
Jumala tai se Moskovassa asuva Saatana tautia pahentakoon, Amen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?
Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi1874398Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo734291Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks622340Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä582281- 582194
- 531846
- 281487
Kehu kaivattuasi
Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.1101298Vuoksesi kaiken
Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua1171288- 601169