Piako, millainen firma kyseessä? Töitä tarjotaan haettavaksi mol:n kautta jatkuvasti. Eikö porukka viihdy työssään vai onko kyseessä kasvavan yrityksen ongelma hyvistä tyypeistä. Toivottavasti jälkimmäinen.
Olen aikonut hakea töihin, mutta tietääkö kukaan kyseisen työpaikan ilmapiiristä jotain.
Rehellisiä vastauksia pyydän, enkä mitään kateellisten mustamaalaajien paskapuheita.
Olen aikonut hakea töihin, mutta tietääkö kukaan kyseisen työpaikan ilmapiiristä jotain.
Rehellisiä vastauksia pyydän, enkä mitään kateellisten mustamaalaajien paskapuheita.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Tupun tuvalla bovalliuksen äijät suureen ääneen puhuu että on ihan natsi meininki ko lafkassa, kuulema poikansa töissä siellä.. työntekijöitä ei kunnioiteta ollenkaan yms. Jos oisin itsekkin pomo niin kyllä kurin pitäisin maksimaalisena, työntekijät työntekijöinä.
Taukohuoneella kuulemma liiketunnistimet ettei porukka vaan pidä liian pitkiä taukoja?
Saattaa olla yksi syy tässä myös!
http://www.palkkavertailu.com/palkat/piako oy
Niin ja mikrofonit myös.
Hyvä että työläisistä ollaan kiinnostuneita.
Hei!
Jos sinulla tervettä itsekunnioitusta ja ammmattiylpeyttä älä mene Piakolle. Jos menet, pian molemmat mennyttä!
Jos sinulla on hiukkaakaan itsekunnioitusta, itsetuntoa, rohkeutta, elämänhalua ja järkeä jäljellä niin älä asu pmäellä. Jos asut, niin pian kaikki nuo mennyttä.
Tuonko ois tienny ajoissa, nyt en tiedä pääsenkö koskaan enään samaksi ihmiseksi.
Vai että piako? Pieksämäen suojatyökeskus ja sairasloma paratiisi! Eli työterveyden huolto pelaa! Vanhoja kääpiä täynnä. Onneksi kytkintä nostanut!
Kiitos kaikille vastanneille. En hakenut Piakolle töihin, jatkan edelleen entisessä työssäni.
Piakolla töissä piipahtaneena ei montaa päivää tarvinnut menoa katsella kun huomasi, että mättää ja pahasti. Silmille pistävää oli että valtaosa työntekijöistä oli naapurikunnista. Taitaa paikalliset jo maineen tietää...
Joo ei siellä porukka viihdy töissä! Kovimmat paskan jauhajat löytyy johto portaissa. Vähän on pyllyn lipsuttajiakin mahtunut porttien sisälle ja siitäkös yläkerta nauttii. Itsekin lopetin työskentelyn tässä kysessä pianon pimputus firmassa, joku arvo suomalaisellakin on.
Olisiko yrityksen hiukan parannettava profiilia pienellä henkilöstön hallintakoulutuksella että tulisi hiukan parempaa palautetta.
Narsismi on vakava asia.
Katos oliko se piako ruennu vähän verottajan kanssa leikkimään.
Älkää menkö edes KOETTAMAAN. Ihmisarvonsa siellä menettää hetkessä, työkaverit mollaavat ja haukkuvat selän takana luottamusmiehelle ym. mukavaa. Oudon käytöksen huomaa jo parissa päivässä. Työnjohto on joidenkin työntekijöiden tossun alla. Ilmeisesti nämä työntekijät johtavat tätä firmaa ja kukaan täysijärkinen ei pysty olemaan siellä hommissa. Kateus kukoistaa, sekä se edellä mainittu paskan jauhanta.
Työntekijät vaihtuvat yhtenään, jos eivät miellytä näitä ko. työntekijöitä. Ovat esim. liian ahkeria ja tunnollisia tms.
Ai siellä jopa luottamusmies, jopas on edistyksellistä......
Paljonko yleinen palkkataso kyseisessä yrityksessä?
Kyllä on nykyäänkin edelleen samat työntekijät paskaa jauhamassa selän takana. Kyseiset työntekijät kuvittelevat olevan kuin omistajat, kavereita omistajan kanssa.
Kun elää ja on omissa oloissaan, työpaikalla ei kerro omista asioistaan yhtikäs mitään, ei käy työpaikan pikkujouluissa, ei käy työkavereiden kanssa missään harrastuksissa, tekee työnsä kunnolla, ei yritä liikoja niin aivan sama mitä paskaa jauhavat selän takana, itsestään tekevät pellen. Näin minä olen työelämässä pärjännyt, kerran ainoastaan jouduin vetämään yhtä työkaveria turpiin kesken työpäivän kun alkoi nimittelemään työhulluksi. Loppui vikinä.
Kerran kävin junnuille hakemassa tukea ihan vaan arpojen myynnillä, olipa todella tympeä vastaanotto ja suhtautuminen asiaan. Joo en suosittele.
Haista sanonko minkä? Koiran jätös.
Heittäkää maskit roskiin
Hyvä paikka töitä pelkäämättömälle kaverille, palaute tulee suoraan niin kuin asiaan kuuluukin.
Seuraavat kolme viikkoa menee aluevaali kampanjaan.
Ammattilaiset karttaa Piakon koreja , ....sanovat pärekoreiksi...en tiedä sitten totuutta. kuulopuheella.
Paljon niitä ammattilaiset tuntuu ostavan.
No kyllä karttavat piakon tuotetta.
Jos työn antaja on mulkku..niin kuka tälläisessä firmassa työskentelee..