Salkkareissa on näyttelijät varsinaisia sössöttäjiä. Esim Lari,Severi,Kristiina ja Eva puhuu suut kiinni sössöttämällä ja puhuvat liian nopeasti, Stadin murteella, ei saa mitään selvää. Puheopetukseen heti!
Salkkarit puhekouluun
Suomenkieli
6282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minä nyt en meinaa saada esim. Evan puheesta selvää vaikka ei kuulossani ole mitään vikaa. Puhuu suun sisässä. Kai nyt näyttelijöille opetetaan myös äänen käyttöä. Mutta nuorihan on vielä, siitä se harjaantuu.
Totta,todella epäselvää puhetta.
Sitten tuo stailaus!Mikä ihmeen kaljasaavin peitto Sergeillä on taikkina?Ollut sama kauhtana jo hetken aikaa.
Nuorista uusista näyttelijöistä esim. Anton taas puhuu hyvinkin selkeästi. Miellyttävää kuunnella.
Mutta mä en sit sössötä enkä ole myöskään mikään sönkkö kuten Eero. ;)
Yksi pahimmista sössöttäjistä ja tupisijoista on Pihla Viitala. Mustat lesket jäisi katsomatta, jos ei olis tekstitys käytettävissä. Moni muu havainnut saman ja ilmankos mainostavat että tekstitys on sivulla 333 !
Pihla ei paljoa suuta availe.
Evan puhe kuulostaa ällöttävältä sössötykseltä aivan järkyttävää katseltavaa