Potilaita vedetään turpiin Turussa!!!

Tai jotain sellaista. Hoita tekee laittoman rikoksen ja pakkosyöttää sairaille kaksinkertaisen annokseen rauhoittavia pillereitä (joka voi oll ahengenvaarallista) jotta itse voi mennä nukkumaan!! Potilaat ovat vaarassa yöllä katua jos menee vessaan koska on liian tokkurassa, ja hoitajilla ojoku ihme mafia siellä laitoksessa, jos potilas kantelee lyönneistä, hoitajat väittää harhoiksi niitä! JÄRKYTTÄVÄÄ!!!!!!
984
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Rauhoituppas hieman. Peruspsykiatriaa. Ei sen kummallisempaa.

Äänestä

Näin Turussa.
TS
"Potilaiden tiedottomaksi ylilääkitsemistä, nöyryyttämistä ja fyysisiä pahoinpitelyjä, laittomia pakkoeristyksiä ja lääkevarkauksia. Tällaista oli arki vanhuspsykiatrian suljetulla G1-osastolla Turun kaupunginsairaalassa."
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/848886/Potilaita pahoinpideltiin vuosien ajan Turussa

Ettei peräti olisi ihan maantapa?

Äänestä
  • Mätäpaise on puhjennut ja paljastunut muidenkin kuin mielenterveyspotilaiden tietoon!

    Äänestä

Tuollaista tapahtuu lähes kaikissa mt-laitoksissa.Ja muistakaa myös "Jorvin rakastaja".Onneksi hänelle sentään häkki heilahti.

Äänestä
  • Ei pitäks aikaa, ja hän oli laittamassa uhriaan vähän toiselaiseen häkkiin. Tuntuu, että uhri sai suuremman kakun joutuessaan psykiatriseen "hoitoon."

    Äänestä

  • Tämä tyyppihän oli uhkaillut tätä tyttöä tytön ollessa pakkohoidossa että hän on tuhonnut kymmenien tyttöjen elämän kun pelkäsi että tyttö kertoo asiasta poliisille.
    Mitähän näille muille tytöille kuuluu tällä hetkellä? Kovalla lääkityksellä jossain mt-laitoksessa ehkä?

    Äänestä

  • apuviesti

    Äänestä

  • Yritin kirjoittaa viestin siitä. mitä aikoinaan lastenkodeissa on tapahtunut. Ei mennyt läpi.

    Äänestä

  • Ja kuinka paljon on erilaisia lakeja, pykäliä ja ohjeita joiden pitäisi ohjata toimintaa, jopa suojata toiminnan kohdetta, POTILASTA! Onko tämä kaikki vain silmänlumetta?

    Onko vain yksi laki jota ei ole ole julkisesti näkynyt, se ainut jota käytännössä noudatetaan, kuten eräs jo eläkkeellä oleva osastonhoitaja sivuilla kertoo?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


turpiinvedetty kirjoitti:

Tai jotain sellaista. Hoita tekee laittoman rikoksen ja pakkosyöttää sairaille kaksinkertaisen annokseen rauhoittavia pillereitä (joka voi oll ahengenvaarallista) jotta itse voi mennä nukkumaan!! Potilaat ovat vaarassa yöllä katua jos menee vessaan koska on liian tokkurassa, ja hoitajilla ojoku ihme mafia siellä laitoksessa, jos potilas kantelee lyönneistä, hoitajat väittää harhoiksi niitä! JÄRKYTTÄVÄÄ!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu