Kaverini lapsi sai kotiin kirjeellisen varoituksen, koska oli kirjoittanut aineen kaveristaan. Hän oli kuvaillut aineessa kaveriaan sanoilla "my friend has a brown face..", -koska lapsen kaveri on siis ulkomaalaistaustainen. Kotiin lähetetyssä kirjeessä sanottiin, että lapsi sai nyt varoituksen ja jos vielä jatkuu näin, niin lentää koulusta ulos, koska siellä ei saa puhua toisten ihonväreistä.
Ja tämä lapsi tosiaankin alle 10-vuotias.
Onko tosiaan näin, että vasemmistolaissuvakit levittävät ilosanomaansa kouluissakin, että miten saa ja miten ei saa ajatella? Että "joko ajattelet niin kuin minä, tai olet suvaitsematon rasisti"?.
Varoitus koulusta
Ystävänystävä
5
66
Vastaukset
Mielipiteet kaikilla... Ja eikö se ole häiritsevämpää jos välttelee toisen ihonväristä puhumista...
- Dgkgyvvko
Totta kai saa puhua. Kannattaa viedä asia oikeuteen
- ettämitähänvittua
ETTÄ MITÄHÄN VITTUA!!??!!
OKE
Mä haukuin koulussa yhtä tyyppiä neekeri ja sain turpaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1504057
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1312646- 252248
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.472144Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää191728Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s331661Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?301644- 61403
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?321104- 931052