Viikko ja lomille lomps

VanhempiPariTre

Ensimmäisen kerran Hua Hiniin ja Thaimaaseen yleensä. Nyt kysyisin Hua Hinin suomi baarien määrää ja sijainnit englannin kieli varmaan ruosteessa. Kolme viikkoa perillä. Säät näyttää hyvälle.

12

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SiiseisuomibaarejaHuassa

      Eivät osaa vastata nämä palstalla viihtyvät ja muita Thaimaata morkkaavat näin helppoon kysymykseen. Ei taida Hua Hinissä olla suomi baareja.

      • ÄlkäämenköHutsulaHiniin

        Ovat kateellisia nämä lahkolaiset siitä kun Pattayalla ja muuallakin Thaimaata suomibaarien määrä on parempi kuin Hutsula Hinissä. Hua Hinissä nämä kielitaidottomat reppanat käyvät kirjastossa ja pahimmat juopot Mr. (?) Danin baarissa jossa myös ruotsalaiset juopot viihtyvät onhan Dan Pohjanmaan hurreja. Happy Big toinen niistä suomi baareista ja sekin keikkuu konkurssin partaalla koska köyhät Hua Hin lahkolaiset raahavat hometaloihinsa ja rottien valtaamiin hotelleihinsa suomesta matkalaukut täynnä sinistä lenkkiä ja maksa laatikkoa. Hua Hinissä siis huonot palvelut vain kaksi suomibaaria ja sehän näitä lahkolaisia vituttaa. Niin eihän Hutsula Hinissä mikään business kannnata tappiota tulee roppa kaupalla.


    • huihaibaarista

      Ja miksi on pakko olla juuri Suomi-baari, eikö muut kelpaa? Ei Hua Hinissä tosiaan ole montaa maajussien perustamaa baaria, ja nekään eivät ole kaikkien mieleen. Lähde mieluummin Kwai-joelle retkelle ja jätä se juominen kotimaahan, eihän noin kauas kannata lähteä vaan kännittelemään! Hua Hinissä on tekemistä muutakin, esimerkiksi golfkentät ovat loistavat, shoppailu onnistuu, samoin vesiriennot. Lue vaikka lisää asiallista tietoa sivulta: http://thaimaa.biz/kohteet/hua-hin/

    • supisuomalainenjätkä

      Jätä kaikki aivopierujen kiroittajat omaan arvoonsa. Heillä ei ole muuta tekemistä kuin trollata kaikesta maan ja taivaan väliltä. Nämä surkimukset kehittelevät syrjäkylien Esson baareissa kaikenlaisia tarinoita joita he sitten kirjoittelevat palstoille.

      Tässä linkki Siljamäen Happy Pig ravintolasta ja yleensä ravintola yrittäjistä Thaimaassa, kun lama on iskenyt turismiin.
      Tuk Tuk kuljettajat tuntevat Baan FInlandin, joten nouse rohkesti kyytiin. Baan Finland ja Happy Pig ovat 100m päässä toisistaan.
      Matka keskustasta maksaa 120 THB.


      Happy Pig ravintolan vieressä on myös Baan Finnland jossa on myös karaokea.

      http://www.iltasanomat.fi/matkat/art-2000001113492.html
      Sipi Järjestää myös veneretkiä. Kysy matkista.

      Sinun on myös hyvä lukea oheinen linkki näiden trollien mokailuista.
      http://www.iltalehti.fi/matkajutut/2014041018201509_ma.shtml

      • HörhöjäSiisHuassa

        Sipi kertoo avoimesti Hua Hinissä sattuneista Suomalaisen hörhöjen toilailuista. Hua Hinissä kun turistipoliisina työskentelee. Tuskinpa hän muiden Thaimaan kohteista kertoisi.


      • supisuomalainenjätkä
        HörhöjäSiisHuassa kirjoitti:

        Sipi kertoo avoimesti Hua Hinissä sattuneista Suomalaisen hörhöjen toilailuista. Hua Hinissä kun turistipoliisina työskentelee. Tuskinpa hän muiden Thaimaan kohteista kertoisi.

        Nämä hörhöt eivät asu Hua Hinissä vaan ovat sinne menneitä turisteja, joilla ei ole mitään käsitystä maan kulttuurista, kielestä, uskonnosta ja tavoista.
        Näitä idiootteja Sipi auttaa hyvää hyvyyttään saamatta mitään palkkaa tästä vapaaehtoistyöstään. Hörhöt vieläpä haukkuvat Sipiä takanapäin, vaikka Sipi on hänet pelastanut pahemmilta seurauksilta.
        Kiittämättömyys on maailman palkka.
        Sipille jaksamista tässä työssä.


    • siiseisuomibaareja

      Siis Hua Hinissä ei ole paljoa palveluita Suomalaisille. Ei kaikki suomi baareissa dokaa vaan surustelevat kahvin tai Coca Colan ääressä. Lisäksi suomiruokaa joskus voisi tehdä mieli.

      • HuaHininTylsyys

        Lisää nauloja arkkuun todisteeksi Hua Hinin huonoista palveluista. Ilmankos se yksikin istuu Hua Hinin hometalossaan ja trollailee palstoille joka päivä. Kun tekemistä eikä ystäviä ole.


      • supisuomalainenjätkä

        Hyvin harvassa paikassa maailmalla saa palveluja Suomen kielellä ja pelkästään suomalaisille tarkoitettuna.
        Matkailu avartaa.


      • supisuomalainenjätkä
        HuaHininTylsyys kirjoitti:

        Lisää nauloja arkkuun todisteeksi Hua Hinin huonoista palveluista. Ilmankos se yksikin istuu Hua Hinin hometalossaan ja trollailee palstoille joka päivä. Kun tekemistä eikä ystäviä ole.

        Taas niitä Esson baarin aivopieruja. Hanki trolli elämä itsellesi tai mikä on vielä parempi, niin ammu itsesi.


      • HuaHininTylsyys

        Kyllähän se jotain Hua Hinin tylsyyttä todistaa kun Thaimaan aikaan ennen kello yhdeksää trollauksen aloittaa ja jatkaa trollaamista lukuisilla nickellä iltaan asti ja tämä on joka päiväistä.


      • loppuvatHuasta
        supisuomalainenjätkä kirjoitti:

        Hyvin harvassa paikassa maailmalla saa palveluja Suomen kielellä ja pelkästään suomalaisille tarkoitettuna.
        Matkailu avartaa.

        Pattaya on siitä hyvä paikka, että siellä löytyy moniakin baareja, joissa Suomalaisomistus taustalla ja suomenkielellä saa hyviä neuvoja.
        Kannattaa miettiä kohteen vaihtoa, Hua Hinissähän ovat ne vähätkin Suomibaarit lopetelleet, joita siellä on ollut, ei vain pienessä Huassa kannattanut.
        Omistajat palanneet Suomeen, nauttimaan kunnon sosiaaliturvasta, jota perheensäkin saavat, aiheetta...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8018
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3842
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1896
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1290
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1123
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      30
      1057
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    8. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      10
      840
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      812
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      27
      752
    Aihe