Sellanen sanonta oli jossain,että itsekkäässä maailmassa itsekäs pärjää. Olin Kangasniemen suuntaan ajamassa,kun autoni liusuu lumipenkkaan eli ns ojaan. Vasta kahdeksas ohiajava pysähtyi auttamaan. Olin toki päässyt yli autosta jotenkuten. Soitin itse siis apua,mutta olisi ollut hyvä,jos joku olisi heti pysähtynyt apuun. Tärisin nimittäin säikähdyksestä. Tuolla aiempaa ketjua luin ja siellä mainittiin,ettei joku jää auttamaan. Näitä jokuja on paljon. Mietin kyllä itsekin autanko tulevaisuudessa ketään. Ei minuakaan jääty auttamaan paitsi tämä 8. ohiajanut mies pysähtyi.
Itsekkäässä maailmassa
sivuluisuaja
4
178
Vastaukset
- Fucvkingretard
Hyvää huomenta.
Pieksämäki on narsisti egoRunkkareiden mekka ja toisen epäonni hyvelee sairasta mieltä.
Et vittuuks sitä ketään auttaa!- tiitage
Kyllä
- Anonyymi
Juuri näin. Itsekäs pitää olla täällä ja omia lapsia ja sukulaisia autan. En muita. Yhteiskunta on tehnyt minusta kovan.
- Anonyymi
Vihaan yhteiskuntaa. Autan vain omiani. En muita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427135
- 323988
- 503448
- 412988
- 172756
- 372248
- 162216
- 412183
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472167- 442133