Tietääkö kukaan, onko ihan yleinen juttu vaiko vain minun koneeni juttu, kun avaan selaimen, tulee yläreunaan ilmoitusteksti jossa kerrotaan että pian päättyy Chromen päivitys. Olen pitänyt hyvin toimivasta Chromesta. Harmi!
Mitähän tekisin? Selaimen joka toimii haluaisin. Mikä? Kone on vanha Vista ja Windows tietenkin.
Nyt ongelmana Chrome selaimen päivityksen loppu
9
91
Vastaukset
- vistander
Kohtahan ne loppuu Vistan päivityksetkin.
Vaihda käyttöjärjestelmä uudemmaksi, alkaa olla niin vanha jo.
- epäoikeus
En ole saanut mistään hankittua luotettavaa seiskaa kannettavaan kotikoneeseen, päivittääkseni siihen. Sen kun saa voi kuulemma sitten saada myös 10:n päivityksen automaattisesti.
Mitenkähän nyt asiasta keskustellaan. Tämä oli viime kesän tietoa. Miksi ei saa seiskaa? Onko se jouku taktinen juttu, että vanhojen Vistakoneiden omistajat pakotetaan ostamaan uudet koneet? Itselläni on kyllä töissä samanlainen pöytäkone, siis Vista ja siinä oli aikaisemmin seiska. Päivittivät 10:n syksyn aikana. epäoikeus kirjoitti:
En ole saanut mistään hankittua luotettavaa seiskaa kannettavaan kotikoneeseen, päivittääkseni siihen. Sen kun saa voi kuulemma sitten saada myös 10:n päivityksen automaattisesti.
Mitenkähän nyt asiasta keskustellaan. Tämä oli viime kesän tietoa. Miksi ei saa seiskaa? Onko se jouku taktinen juttu, että vanhojen Vistakoneiden omistajat pakotetaan ostamaan uudet koneet? Itselläni on kyllä töissä samanlainen pöytäkone, siis Vista ja siinä oli aikaisemmin seiska. Päivittivät 10:n syksyn aikana."En ole saanut mistään hankittua luotettavaa seiskaa kannettavaan kotikoneeseen, päivittääkseni siihen."
verkkokauppa.com:sta esimerkiksi saa.
"Miksi ei saa seiskaa?"
Windows 7:aa saa lokakuulle saakka.- omavalintaon
epäoikeus kirjoitti:
En ole saanut mistään hankittua luotettavaa seiskaa kannettavaan kotikoneeseen, päivittääkseni siihen. Sen kun saa voi kuulemma sitten saada myös 10:n päivityksen automaattisesti.
Mitenkähän nyt asiasta keskustellaan. Tämä oli viime kesän tietoa. Miksi ei saa seiskaa? Onko se jouku taktinen juttu, että vanhojen Vistakoneiden omistajat pakotetaan ostamaan uudet koneet? Itselläni on kyllä töissä samanlainen pöytäkone, siis Vista ja siinä oli aikaisemmin seiska. Päivittivät 10:n syksyn aikana.Ei ketään pakoteta. Onhan niitä ilmaisiakin käyttöjärjestelmiä..
- hyvägoogle
Google on hyvin viisas. Varoittelee jo ennakkoon että käytettävä käyttöjärjestelmä vanhenee piakkoin..
- jäänäätäväksi
Chromium ja Linux. Tai iceweasel.
- tästä_tietoa
32-bittisen chromen tuki on loppumassa, joten vain 64-bittinen on jatkossa saatavilla.
jos chromea haluaa käyttää pitää hommata uusi kone joka on 64-bittinen (eipä enää kaiketi 32-bittisiä uusia saakaan).
Tosin chromium on saatavilla jossa ei ole googlen hässäköitä integroituna.- hankalaaon
Sitä ei saa kunnolla Windowsille:D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774562Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112633- 1771769
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2611610- 1241490
- 1221357
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91297Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721279- 761262
- 35996