Kuka muistaa vielä 80-luvun alun viritetyt Raisut, jotka kulkivat toistasataa?
"Supermopot" 80-luvulla
Nostalkikko
15182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
SuzukiPV kasikymppisellä pytyllä.
Juu ja taisi olla jokunen tunturikin; esim trial special 28mm mikunilla yms. vauhtia piisas.
Raisu oli kova peli 50cc Ancillotin 6.v koneella,eikä ollu iso homma vaihtaa.
Jätkäthän varasti Kankerilta kaikenmaailman kaasarit ja pakarit joilla virittivät jopa tossumopot kulkemaan sataa. Pojat kävivät yöllä omilla avaimillaan nöösimässä osia.
nii pikku esa ja joku muu
sanottiiks sitä pekoniks
Kyllähän pekonikin siinä mukana kuvioissa oli
Pekoni oli kylän paras pytyn viilaaja ja säätäjä. Iski vaan kusihätä väärässä paikassa.
Tämä menee ohi topicin, mutta mites tälle pekonille sattui? Muutin pois hetikun voin nakkilasta ja jäi nämä sankarien myöhemmät edesottamukset hämärään.
hukku arantilan koskee
Ei hukkunu Arantilankoskeen vaan vähän siitä Harjavaltaan päin. Eikä ollut kusella vaan pelasti kaverinsa kun vene oli kipannut. Sit lähti hakemaan venettä mut voimat loppu. Vuosi oli 1989
Näin se taisi mennäkin.Naarattiin Penttalan rannasta ylös. Oli uinut nahkatakki päällä ja jokainen voi kuvitella kuinka se painaa vettyessään. R.I.P Pekoni ja R.I.P Pete.
munki gilera kulki ainaki 100km/h. siin oli liekitki lol
Toi on ihan totta. Kurkelansuon kohdalla liikkuvan poliisin partio tuli yöllä kahta kisaavaa mopoa vastaan. Eivät uskoneet tutkalukemia todeksi, 108 kmh.
138 on enkat tutkaan Nakkilassa kisakone Raisulla.Jätkät työnsi" klenkan" portaista alas, kun yöllä osien haussa olivat.Osat haudattiin kuulemma Järvikylään, johokin peltoon legendan mukaan. Nyt näytti olevan loppuunmyynti Kankerilla. Sääli.