Volvo jätti tielle...

Mikä vikana, kun hyytyi vauhdista. Bensaa oli tankissa hiukan alle puolentankin. Hetken venailun jälkeen starttasi, mutta 10km ajoa ja hyytyi taas. Auto siis Volvo V70 vm2001.
63979
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

polttoainejärjestelmässä. Jäätyy ensin kaasariin ja sulaa auton seistessä, koska kone on lämmin.
Ei varmaan tee kesällä. Mulla oli aikoinaan Fiat. Runsaasti jäänestoa, niin ei tullut ongelmia.

Äänestä
  • ruiskuvehkeessä EI oo kaasaria..

    Äänestä

Vika Voisi Olla Ruiskupumpunreleessä! Kun Rele On Kylmä Toimii, Kun Rele Lämpiää Virrankulku Katkeaa, Jäähtyessään Toimii Taas. Tyyppi Vika Ruisku Volvoissa !

Äänestä
  • eIKÖS oLE vIKA mYÖS tEXTISSÄSI.

    Äänestä

Tuollaiseesa tapauksessa vikakoodi jää muistiin.Mene käymään volvohuollossa niin syy selviää.Kaikki muu arvailu on turhaa.

Äänestä

Polttoaine suodatin,josko olis tiivistynyttä kosteutta,joka jäätyy ajaessa.

Ei Suihkukoneissa muuta vikaa voi olla,jos ei systeemi töki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lode kirjoitti:

Mikä vikana, kun hyytyi vauhdista. Bensaa oli tankissa hiukan alle puolentankin. Hetken venailun jälkeen starttasi, mutta 10km ajoa ja hyytyi taas. Auto siis Volvo V70 vm2001.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu