ohjaako pyhähenki sipilää päätöksissä

Jos sipilä toista mieltä tuleeko tappelu.
451
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Täytyy myöntää, että pelottaa kun uskonharhainen johtaa maata.

Äänestä
  • EI MINUA PELOTA , KOSKA SIINÄ ON HERRALLA NÄYTÖN PAOIKKA .
    Tarkoitan sitä että enemmän pelottaisi jos olisi Julki jumalaton kuten
    he-ma. Älä ota nokkiisi ,mutta näin se menee.

    Äänestä

  • teuta01 kirjoitti:

    EI MINUA PELOTA , KOSKA SIINÄ ON HERRALLA NÄYTÖN PAOIKKA .
    Tarkoitan sitä että enemmän pelottaisi jos olisi Julki jumalaton kuten
    he-ma. Älä ota nokkiisi ,mutta näin se menee.

    jaa, teidän herra saatana....

    Ei Jeesusta seuranneet Jeesusta ristille asettaneet vaan kristityt joiden oppi elää edelleen ja nyt ei pilkata kuninkaaksi vaan Jeesusta elukkana teurastamisen opein.
    Jeesuksen evankeliumi Johanneksen mukaan;
    1:11 Hän tuli omiensa tykö, ja hänen omansa eivät ottaneet häntä vastaan.

    http://keskustelu.suomi24.fi/node/10558668#comment-54486271
    "TEU.
    2.4.2012 09:30
    2. jUMALA HEITTI KRISRTUKSEN PÄÄLLE KAIKKIEN IHMISTEN SYNTIVELAN
    JA HEIDÄN ANSAITSEMANSA RANGAISTUKSEN , JA HÄN OLI " LYÖTYNÄ "
    HEIDÄN RIKKOMUSTENSA TÄHDEN JAKEET 4-5. . HÄNESSÄ ITSESSÄÄN EI OLLUT VÄÄRYYTTÄ EIKÄ SYNTIÄ , VAAN HÄN KANTOI TOISTEN SYNNIT . JUMALAN KARITSANA , HÄNET TEURASTETTIIN, VERI UHRINA SYNTISTEN PUOLESTA ."

    Jeesuksen evankeliumia Johanneksen mukaan:
    7:19 "Eikö Mooses ole antanut teille lakia? Ja kukaan teistä ei lakia täytä. Miksi tavoittelette minua tappaaksenne?"

    Äänestä

  • teuta01 kirjoitti:

    EI MINUA PELOTA , KOSKA SIINÄ ON HERRALLA NÄYTÖN PAOIKKA .
    Tarkoitan sitä että enemmän pelottaisi jos olisi Julki jumalaton kuten
    he-ma. Älä ota nokkiisi ,mutta näin se menee.

    En ota nokkiini harhoistasi.

    Mutta aina palaamme uskonharhaisten kuvitteleman jumalan, kutsuivatpa he hänen olemattomuuttaan millä nimellä tahansa, kyvykkyyteen. Tai paremminkin kyvyn puutteeseen.

    Ehdottamani rukoustapahtuma ei saa yhtään osallistujaa, koska kaikki uskovaiset ymmärtävät jumalansa kykyjen rajallisuuden. Se on kyvytön kasvattamaan ihmiselle amputoituja raajoja takaisin.

    Miten tuollainen jumala voisi kokonaisen maan asioihin vaikuttaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


montakohukku kirjoitti:

Jos sipilä toista mieltä tuleeko tappelu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu