Kissojen rääkkääjä saatava kiinni, nyt Säkylässä

matuiltavaikuttaa

Sinä, joka lauantaina Säkylässä satutit kissaamme, et todellakaan kaulapannasta huolimatta ajatellut kissan olevan perheenjäsen. Löysimme Vilma-kissamme lauantai-illalla huutamasta takapihaltamme (luojan kiitos, että Vilma on päässyt kotipihaan) ja Vilma ei pystynyt liikkumaan ja takapää oli verinen. Vilmalta oli häntä revennyt irti ja ihossa oli suuri "viiltohaava". Vanhin tyttäremme, joka oli vielä hereillä, kun hänen rakas lemmikki makasi niin huonossa kunnossa lattialla, itki ja pelkäsi kissansa puolesta. Onneksi Vilma-kissa pääsi eläinlääkärille ja haava saatiin tikattua. Nyt Vilma on onneksemme kotona ja hänen tilaansa seuraillaan.

En tiedä mitä pahaa kissamme on sinulle tehnyt, että ansaitsi tulla hännästä repimäksi ja kovien kipujen kärsittäväksi.

Olisimme voineet meidän hiihtoloman viettää iloisemmissa merkeissä, nyt hoidamme rakasta kissaamme ja toivomme Vilman pikaista paranemista.

26

186

    Vastaukset 26

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • röhrööh

      Mv lehdessä oli kuvia, jossa kissan pää oli leikattu irti ja raajat laitettu siististi riviin.

    • syytä_itseäsi_rääkkääjä

      Mitä pahaa Vilma-kissa oli sinulle tehnyt, kun päästit sen valvomattomana yksin HEITTEILLE kuljeksimaan?

      ON OMISTAJAN VASTUULLA HUOLEHTIA LEMMIKIN TURVALLISUUDESTA!!

    • ierwfoweijfo

      Entä mitä pahaa Vilma-kissa on sinulle tehnyt?

      Minkä takia päästit sen valvomattomana ulos yksin HEITTEILLE kulkemaan?

      Semmoinen on eläinrääkkäystä, ettäs tiedät.

      Omistajan tehtävä on huolehtia lemmikkinsä turvallisuudesta.

      Toivottavasti jatkossa ymmärrät paremmin, mitä vastuulliseen lemmikinpitämiseen kuuluu.

    • ÄhäkuttiHähähä

      Rasistien harmiksi Säkylässä ei ole vastaanottokeskusta, joiden asukkaita syytellä.

    • TuleApuunAnja

      Oli mikä elukka tahansa luonnossa vapaana, niin ei siltä häntää irti kuulu repiä!

      • sdlkfaslödkfsdaölkjf

        Onko joku väittänyt, että kuuluisi?

        Omistajan tehtävä ja velvollisuus on huolehtia lemmikkinsä turvallisuudesta, MYÖS ELÄIMEN ULKOILUN AIKANA.

        Mikäli Vilma-kissan omistaja olisi VIITSINYT TEHDÄ VELVOLLISUUTENSA, mitä todennäköisimmin Vilma-kissa olisi edelleen terve, eikä sillä olisi mitään hätää.

        Vaihtoehtoisesti Vilma-kissan omistajalla olisi kissansa rääkkääjästä rikosilmoitus tehtynä ja hyvät tuntomerkit kerrottuna poliisille, minkä vuoksi asia todennäköisesti olisi jo selvinnyt tai ainakin selviämässä.

        Mutta EI. Vilma-kissan omistaja EI VIITSINYT HUOLEHTIA LEMMIKISTÄÄN, minkä vuoksi kukaan ei nyt tiedä, mitä eläimelle oikein tapahtui.

        Arvauksia ja perusteettomia epäilyksiä voi aina heitellä, mutta millä oikeudella niitä heittelee henkilö, JOKA ITSE OLI VASTUUTON JA SUURIN SYYLLINEN ELÄIMEN KÄRSIMYKSEEN??


    • OskarDirlewanger

      Tuollainen kissan hännän repiminen tms. kertoo paljon tekijästään. Koulukiusattu pienipippelinen luuserin paskiainen, joka ei ole koskaan saanut naista, kostaa nyt pienille mirreille, kun niillä on pitempi häntä.

      Naiset,jotka ovat päästäneet tämän pahalta haisevan haalean läjän makuuhuoneeseensa, ovat nauraneet tämän kalsareitten riisumisen jälkeen ja sanoneet:"Että mikäs se siinä"!

      Tämän vuoksi tämä kävelevä abortti kostaa sen kissoille. Ja nyt se miniaivoinen muitten perseitten pyyhkijä hakkaa tattiinsa.

      Vaikka kissa on nyt vapaana ulkona, ei sitä tarvitse nyt noin kohdella.

      Ja sekin ihmetyttää, että varasteleva käytettyjen sähköaasien perseeseen purijalauma syyttää kissojen omistajia rääkkäyksestä! Painukaa muualle hiostamaan perseitänne!

      • Kissatkuinkoiratkiinni

      • sdilfjsaldkfjödsalkjfasl

        Sinulla on vakavia ongelmia seksuaalisuutesi suhteen.

        Ota kiireesti yhteyttä asiansa osaavaan kallonkutistajaan!

        Siitä nyt vain ei pääse mihinkään, että jos Vilma-kissan omistaja olisi toiminut asiallisesti ja noudattanut lakia, kissa olisi yhä edelleen täysin kunnossa.

        Nyt kukaan ei tiedä, mitä kissalle OIKEASTI tapahtui, kun ei ole näkijöitä eikä todistajia.

        ON VAIN PERUSTEETTOMIA SYYTÖKSIÄ JA ARVAILUJA.

        Joita esitetään oman virheellisen toiminnan peittelemiseksi.

        Häpeäisitte!!


    • Kissathihnaankuinkoirat

      Olisikohan se vilma jäänyt auton alle tai joku muu tapaturma käynyt. Hyvä ruveta omasta mokasta syyttämään jotakin kiduttajaa....

    • rääkkäjällenarukaulaan

      Voihan perkele miksi kaikenmaailman raiskaajat ja murhaajat saavat sitten kuljeksia vapaana ja tehdä hirveyksiään hyi saa...a

    • Etsikää_ne

      Mistä sinne säkylään on siinnyt tälläisiä ihmishirviöitä? Koettakaa nyt löytää äkkiä tälläiset psykiatrista hoitoa vailla olevat, vapaana hilluvat kusipäät!
      Vankimielisairaala oikea paikka tuollaisille loppuelämäksi.
      Pitäkää hyvät ihmiset lemmikkinne siellä sisätiloissa.
      Ei tuollaiset eläintenrääkkääjät kuulu ihmisten keskuuteen.

    • Huhjhhhjh

      Eläinrääkkääjien mielestä vapaat kissat saa tappaa ja on kissanomistajien välinpitämättömyyttä jos näin käy. Mitäpä eläinrääkkääjä sanoisi jos hänen lapsensa menisi naapurin tontille hortoilemaan, koska eläinrääkkääjä ei osaa pitää huolta lapsestaan ja naapuri repisi siltä pään irti? Pian joku valopää sanoo että eläimiä ja ihmisiä ei voi verrata toisiinsa, ei voikkaan. Suurin osa ihmisistä on jo syntyessään sellasta paskaa että olisi parempi kuolla jo kohtuun, toisin kuin eläimet.

      • sadfdlsaökjfdölaskf

        ELÄINRÄÄKKÄÄJÄ on henkilö, joka EI VIITSI HUOLEHTIA lemmikistään ja valvoa sen ulkoilua.

        Valvomattomalle ja suojattomalle lemmikkieläimelle voi tapahtua ihan mitä tahansa, vaaroja on lukemattomia.

        Kuinka typerä täytyy henkilön olla, ettei moista yksinkertaista tosiasiaa suostu käsittämään?


    • Bloodbastards

      Vilma kissan perheelle syvimmät osanotot. Jos tekijä joskus jää kiinni, lupaan tehdä kusipään elämästä helvettiä kun vaan saan nimen tietooni...olen oikeasti kova hemmo kusipäitä kohtaan. Sitä saa mitä tilaa, ainakin minulta!

      • sdfasdfasd

        Äläpä räkänokka viitsi uhoilla turhia!

        Sinuakin varten on poliisi olemassa ja poliisilla keinot rankaista höpelöinneistäsi.

        HUOLEHDI KISSASTASI, niin ei tarvitse pelätä ja/tai itkeskellä kadonneen lemmikin perään.


      • Kostajajuu
        sdfasdfasd kirjoitti:

        Äläpä räkänokka viitsi uhoilla turhia!

        Sinuakin varten on poliisi olemassa ja poliisilla keinot rankaista höpelöinneistäsi.

        HUOLEHDI KISSASTASI, niin ei tarvitse pelätä ja/tai itkeskellä kadonneen lemmikin perään.

        Tuskinpa sanoisit räkänokaksi jos eteen tulen, äijänkäppyrä. Taidanpa tietää kuka olet, usko pois. Huolehdi perheestäsi ettei tarvitse loukuttaa niitä elämääni häiritsemästä. Mitä muuten harvalallan suljetulle osastolle kuuluu? Olet näköjään päässyt jo pois sieltä.


      • sdfasfsafsafsda
        Kostajajuu kirjoitti:

        Tuskinpa sanoisit räkänokaksi jos eteen tulen, äijänkäppyrä. Taidanpa tietää kuka olet, usko pois. Huolehdi perheestäsi ettei tarvitse loukuttaa niitä elämääni häiritsemästä. Mitä muuten harvalallan suljetulle osastolle kuuluu? Olet näköjään päässyt jo pois sieltä.

        Kukaan muu, kuin aivoton räkänokka ei uhoa tuolla tavalla kuten sinä edellä.

        Neuvon uudelleen, että huolehdit kissastasi, niin ei tule sitten paha mieli, kun se katoaa.


    • Kostajajuu

      Neuvon edelleen, huolehdi perheestäsi ettei tule paha mieli jos joku katoaa läheisistäsi koska et pitänyt huolta siitä, että kävi naapurin tontilla.

      • sdfdsafsadfas

        Ottaako räkänokalla tiukalle?

        Hahahahahahahaha

        Vinkua on odotettavissa, ellet ymmärrä kissasi parasta...


      • kohtamiliisikolkuttaa

        Tää menee jo laittomana uhkauksena. Kostajajuu kannattaisi hiukan miettiä mitä kirjoittaa...


    • Kostajajuu

      Kumpi parempi, kuollut vanha äijänkäppyrä vai suloinen kissanpentu?

    • Kostajajuu

      Rivitaloalueella voi tulla paskat housuun lähiaikoina, ai että mä rakastan kiduttaa kusipäitä!

      • dskjfsdalökjföaslk

        Voi että, miten sinä pelle osaatkin olla naurettava.

        Uhoa vielä pikkuisen lisää!

        Mutta opettele silti huolehtimaan kissastasi asiallisesti, niin ei tule paha mieli.


    • Puistokatu

      Kostajapuu turhaa uhoat tosiaan pidä kisusi kotona kotikissana tai ulkoiluta valjaissa niin ei tarvitse sinun itkeä seuraavaksi kissasi kohtaloa. Muuten sanonta et sellaista hevosta ei ole mille ei taluttajaa löydy.Sullekkin löytyy että turha uhota.

      • HUOLEHTIKAA_KISSOISTANNE

        Kostajapojun äiti taisi yllättää lapsensa kirjoittelemasta tuhmia intternettiin ja antoi palkinnoksi tukkapöllyä ja nettikieltoa.

        Siksi kostajapoju on nykyisin hiljakseen...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      180
      1022
    2. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      77
      687
    3. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      48
      672
    4. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      81
      581
    5. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      39
      549
    6. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      46
      530
    7. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      106
      530
    8. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      37
      513
    9. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      64
      499
    10. Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa

      Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja
      Maailman menoa
      288
      494
    11. Odotan tosi paljon et nähdään uudelleen

      Sinussa on piirteitä, jotka sai kiinnostumaan.
      Ikävä
      21
      488
    12. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      37
      487
    13. Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?

      En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U
      Ikävä
      47
      474
    14. Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös

      Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko
      Suomussalmi
      37
      447
    15. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      91
      436
    16. 21
      422
    17. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      26
      420
    18. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      24
      416
    19. Sofia ja Jeffrey yhdessä

      Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      415
    20. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      144
      415
    Aihe