Ei mikään ihme että koko kylä on täynnä kieroon kasvaneita ihmisiä.
Nakkila on koulukiusaajien paratiisi
10
488
Vastaukset
- sammuruskila
TOTTA!
- hhyipojathhyi
Ei nakkilassa
- vanhaoppilaz
Nakkilalaisille lapsille annetaan vaan niin huono kasvatus. Aikoinaan ei kiusaaminen tullut kysymykseenkään vaan jos oli erimielisyyksiä ne selvitettiin koulun jälkeen juntsun pihalla.
- Tapaittes
sinä voit tappaa ittes senkin sika T: tiedät kyllä kuka
- Kattilatkolisee
Niinpä niin itse kävin koulua 80 luvulla Nakkilassa ja vielä
näen unissakin näiden junttien naamat jotka oli niin kovista ja
parasta A-luokkaa omasta mielestään!
No kyseiset henkilöt pilasivat täysin itsetuntoni ja luottamuksen muihin ihmisiin..
Kasvatus oli jo silloin täysin pilalla Nakkilan kodeissa!
Toivottavasti teillä kiusaavat on hauska ja täydellinen elämä . - valmismuuttamaan
Puolustellaan kiusaajia ja ymmärretään ymmärtämisen jälkeenkin.
- Cärmes
"Jumalan valtakunta = siveellinen olotila, joka voitaisiin toteuttaa maan päällä ilman hänen pelastustekoaan."
Kristinuskon olemus, 1912 - Ahosm
Nakkilassa on tapahtunut paljon nuorten (15-25v) itsemurhia, eikä viimeisestä ei ole edes pitkä aika. Ei yllätä yhtään että siellä paskakylässä asuminen lietsoo mielenterveysongelmiin ja itsetuhoiseen käytökseen, kun on kiusattu syntymästä asti.
- etäisyystekeegutaa
Peltilusikka suussaan syntyneet,vasemmistolaisen ideologian vammauttamat,taloudellista menestystä maistaneet kommunistit sekä syntyperäinen rupusakki..............,syyllistyvät toistuvaan vihanlietsontaan ja kiusaamiseen.Muiden polkemiseen ja selkään puukottamiseen.
Osa omaa henkistä köyhyyttään,jotkut luullessaan olevansa taloudellisesti ylemmällä oksalla ja osa sisäsiittoisen syntyperänsä ja vanhemmilta perityn alkoholisminsa vammauttamana.
Lisämausteena nykyinen kilpailu kaikesta,olemattoman näyttämishalu,huumeet ja pohjaton epävarmuus itsestään.
Saatan kuvitella paskassa talloessaan tulevan kirkkaan oivalluksen hetken kaiken toivottomuudesta ja omasta olemattomuudesta ja maallisen "maineen" katovaisuudesta jo ennenkuin ehtii viimeisen kylmän pierunsa päästämään.
Köysi kaulassa keittiöjakkaran päällä,elämän ensimmäinen oikeasti rohkea askel,pikku nykäisy ja kaikki voi olla paremmin,paljon paremmin.
Itselle ja muille.
Rohkeesti vaan.
=) - Cärmes
Radikalisoituneet yksilöt soluttautuvat uskonnollisiin yhteisöihin, joista he nappaavat epätoivoiset ja helposti vietävissä olevat nuoret mukanaan dogmaattisella aivopesulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343996
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631364Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951306Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681195Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51051- 47951
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333924Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26911En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39902