Mulla oli viime välitodistuksessa jouluna lukuaineiden keskiarvo 7.1 aion kyllä nostaa sitä kevääseen mennessä joten haluisin tietää että millaisia mahdollisuuksia mulla olis pärjätä IB lukiossa tai edes pästä sinne???? Ja millä arvosanoilla te ootte päässy sinne ja suositteletteko te mua yrittämään??
Vastaukset 5
- 937540
Lähden oletuksella, että olet 9. luokalla. Se vahvasti riippuu varsikin edellisistä kevät lukukauden arvosanoista. Mitä korkeampi keskiarvo on päättötodistuksessa sitä paremmat mahdollisuudet on päästä sisään, mutta varsinkin on tärkeää hallita matemaattiset taidot ja olla kiinnostusta luonnotieteitä kohtaan. Muuten IB lukioon on turha hakea.
- apuolisjees
Joo siis 9. luokalla olen :D unohtu tosiaan
Mun keskiarvo oli 5.6
- apuolisjees
Jaa silläkö iha sisääki asti pääsit :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7091853Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss309990- 67887
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö131746- 32601
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E61569- 88567
- 44561
- 32550
- 37520