Nelosen mainokset ovat karanneet täysin käsistä. Aivan mahdoton katsoa mitään ohjelmia suorana, mainoksia enemmän kuin ohjelmaa.
Oikea mainoskanava
järjetöntä
4209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Enpä osaa sanoa, kun enoikein nelosta katso.
En katso muita kuin Ylen kanavia. En kaipaa mainosta mainoksen perään.
Sama se on jokaisella muullakin mainosrahoitteisella kanavalla. KAiken huippu on esim. FOX joka lähettää välillä ohjelmaa mainoskatkojen välissä ruhtinaaliset seitsemän minuuttia. Joskus jopa niin että kun viimeinen neljästä mainoskatkosta tulee, ohjelman loppu on sitä että näytetään lopputekstit. Onko järkeä. Ei enää mitään järkeä: tunnin ohjelma ja neljät mainoskatkot, puolen tunnin ohjelma ja kolmet mainoskatkot. Muistan kymmeniä vuosi sitten kun tunnin ohjelmassa (sarjat) oli vain yksi lyhyt mainoskatko jakson puolivälissä.
Laskusuhdanne ja lama. Pitää repiä rahat sieltä mistä ne saa. Silloin aikoinaan mainostajat maksoivat ja nyt kanavia niin paljon, että saavat kanavat melkein polvillaan anella, että joku mainoksiaan tyrkyttää. Ei lyhyesti ne 10-20 mainosta hädintuskin riittää rahoittamaan jonkun Matlockin tai Sinkkuelämän esittämisestä syntyvät kulut vuonna 2016. Eli jatkossa lisää mainoksia.