Aurinkopaistaajoskus

Olen kamalan yksinäinen mulla ei ole enää yhtään ystävää.
21132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Miksei?

Mitä teit niille?

Äänestä

Jos noin on, kannattaa katsoa peiliin.

Äänestä

Ei minullakaan. Et ole yksin asian kanssa. Yksinäistä on.

Äänestä
  • Mitäpä olette tehneet asian eteen?

    Pitää hankkiutua ihmisten pariin.

    Äänestä

  • Naiset pärjää paremmin yksin kuin miehet. Niin se on.

    Äänestä

  • On se totta. Jos te ette vaan huomaa ystäviä kun niitä on jossain tulossa?

    Äänestä

  • En varmaan huomaakaan, nämä viime vuodet ovat aiheuttaneet sen. Ilman hiljaisuutta muutosta ei tule.

    Äänestä

  • Toivottavasti löydät ystäväsi pian, joskus jos on hyviä ystäviä niin saattaa löytää heidät vuosikymmenten jälkeenkin.

    Äänestä

Tämä sinulle hannuristojiimies Jeesus rakastaa sinua.
Hän voi kantaa kaikki taakkasi.
Etkä yksin enää koskaan ole.
Sydämesi saa eheytyä.

Äänestä

Olen uskon asiani hoitanut jo kesällä. "Jos pitää mennä niin sitten pitää".

En sanoisi että uskon jeesukseen. Uskon kristilliseen moraaliin ja arvoihin. Uskon ihmisen sisällä olevaan "sieluun". Tai tavallaan siihen sielunkin sisäiseen johonkin kun sielukin tai se ulkokuorikin voi vikaantua mutta se sisin käsittääkseni kaikilla puhdas. Tai jotenkin näin olen selittämätöntä itse kelaillut ja toki jos hengissä pysyn niin saatan vaihtaa mielipidettäkin.

Saattotyöni olen tehnyt, enkä pelkää kuolemaa ollenkaan. Olen kuollut jo monesti:)

Äänestä
  • Kuolema kuuluu elämään. Itsekään en pelkää kuolemaa. Sen verran on "hakattu".

    Äänestä

  • Onko sinulla joku vakava sairaus, jos saa kysyä?

    Äänestä

Jooh, kaikkien pitäis tehdä saattotyö ajoissa itselleen sitten on helpompi elää. Ei ole kuolemanpelkoa:)

Äänestä

kymmenien vuosien jälkeen odotus palkittiin.
Nyt minulla on tosiystävä,meinasi kyl jo väliin usko loppua.
Mutta paree myöhää,kun ei milloinkaan.

Äänestä
  • Hyvä että olet löytänyt, onko hän se joka muistutti entistäsi, jonka kanssa tanssit.

    Äänestä

Olisipa minullakin ystävä. Edes yksi kaveri.

Äänestä
  • Minä voin olla sitä sinulle vaikka olet (vielä?) tuntematon,kerro missä päin suomea asut niin pistetään tapaamaan jos haluat. Riippuu myös siitä jos on paljon ikäeroa ja ajatusmaailma poikkeaa todella paljon toisistaan niin sitten on ehkä huonompi juttu.

    Äänestä

  • Voimia sinulle sairaudesi kestämiseen.
    Oletko koskaan hiljentynyt Herran edessä kun olet rukouksessa kuulet paremmin. Meillä jokaisella on mahdollisuus pelastua mutta se pitää tehdä tässä ajassa.

    Äänestä

  • En halua nuorempaa enkä tuntematonta.

    Äänestä

  • Aurinkopaistaajoskus kirjoitti:

    Voimia sinulle sairaudesi kestämiseen.
    Oletko koskaan hiljentynyt Herran edessä kun olet rukouksessa kuulet paremmin. Meillä jokaisella on mahdollisuus pelastua mutta se pitää tehdä tässä ajassa.

    Eikö hän jo löytänyt pelastajansa tammikuussa.

    Äänestä

  • siis entisensä näköisen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aurinkopaistaajoskus kirjoitti:

Olen kamalan yksinäinen mulla ei ole enää yhtään ystävää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu