Luotettavuus tietojen käsittelyssä?

artturireinikainen-55

10

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reiniarttukainen

      Joku vahingossa heittänyt kirjekuoret roskiin muun roskapostin kanssa. Ei sen kummempaa..

    • poosti

      Löytäjä varastanut lähtevät postit ja saanut sensaationhakuisen jutun.

      • Kosssua-palkaksi

        Roskisdyykkari on tehnyt löydön, siitähän Iltalehti on varmaan palkinnut pullolla Koskenkorvaa.

        Eihän tuonlainen asiakirjojen käsittely pitäisi olla edes mahdollista, inhimilliset virheet pitäisi olla jo laatu sertifikaatioiden mukaan estetty!
        Taisi olla kyseisellä Itäväylän katsastusasemalla aikamoisia ongelmia jo takavuosina, viranomaiset laittoivat aseman kiinni useiksi kuukausiksi ja osa henkilöstöstä menetti katsastusoikeutensa.
        Tämähän on vain kilpailijan kertomaa, mutta totta!


      • ItäväylänTeboilin-asema

        Itäväylän Teboilin kahvilassa, eli niitä kuuluisia Esson baareja, kuulin aika mielenkiintoisia spekulaatioita männä vuosina.
        Tutulle maahantuonti yrittäjälle katsastajat menivät asiakaspalvelussaan liian pitkälle ja hyväksyivät Saksasta tulevan auton pelkästään auton papereiden perusteella ja autoa tarkastamatta. Jobbari sai tulevat rekisterikilvet mukaansa. Suomen tullihan kiinnostui Suomen kilvissä olevasta autosta jota ei ole edes rekisteröity Suomeen.
        Siirtokilpien säästö tuolle jobbarille maksoi varmaan A-Katsastukselle aika paljon, penalttia useamman kuukauden verran.


    • Opetusluvalla

      Nyt kun useissa A-Katsastuksen toimipisteissä hoidetaan myös liikenteen lupapalveluja kertynee erilaisia salassapidettäviä henkilö- ym. tietoja runsaastikin niin täytyy toivoa, että Trafilla olisi halua ja kykyä valvoa vaikka pistokokein, että tietoturvaan liittyvät velvoitteet huomioidaan.

      • Iada

        Useimmissa tapauksissa halu on suurempi kuin kyky. Trafin ollessa kyseessä tuskin haluakaan löytyy.


      • laiskuri

        Kyllä jostain suuremmasta ja tärkeämmästä kuin tietoturvasta pitää olla kyse ennen kuin Trafissa kukaan pyyhkii pölyt harteiltaan ja alkaa mitään tekemään.


      • Erityisasiantuntijat

        Trafissahan ei ole valitettavasti yhtään asiantuntijaa, kaikki ovat erityisasiantuntijoita.


      • Erityisosaaminen

        Asiantuntemustahan ei löydy Trafista, pelleporukkaa ovat melkein kaikki. Normien purkutalkoista on ollut puhetta. Trafista työntekijöitä, näitä erityisasiantuntijoita, voisi uudelleen kouluttaa vaikkapa jätepapereiden lajittelutehtäviin.


    • a.siantuntija

      Fiksua Iltalehdeltä julkaista tollanen kuva, valmistenumerohan on luettavissa. Sitä kautta voidaan selvittää omistaja jne..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      51
      3645
    2. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      114
      2600
    3. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      597
      2302
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      19
      2046
    5. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      78
      1847
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1688
    7. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1658
    8. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      1602
    9. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      95
      1469
    10. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1466
    Aihe