Voisiko joku antaa linkin missä voi ilmoittautua vapaaehtoistyöhön pakolaisten auttamiseksi?
Liittykää kaikki mukaan! Apua tullaan tarvitsemaan paljon koska maahan on tulossa valtavia määriä apua tarvitsevia ihmisiä. Jopa satojathansia. Nyt on meidän tavallisten ihmisten aika auttaa!
Missä voin ilmoittautua vapaaehtoiseksi?
18
115
Vastaukset
- wdqwdqw
Vedä housus alas ja mee nelinkontin asentoon odottamaan...
- järkyttävä
rasisti
- hhfhfhffhfhf
järkyttävä kirjoitti:
rasisti
Mitäs rasismia siinä kehotuksessa oli?
- kkekek
Ei mitään. Voihan ihmistä sanoa homoksikin vaikka tiedetään ettei ole. Rasisti on uusi homo.
kkekek kirjoitti:
Ei mitään. Voihan ihmistä sanoa homoksikin vaikka tiedetään ettei ole. Rasisti on uusi homo.
Jep, yhtä kulahtaneita kumpikin...
- provoa_pukkaa_taas
Ilmiselvä provokirjoitus taas. Mutta vastataan piruuttaan.
Parhaiten autat menemällä Lähi-idän pakolaisleireille avustustyöntekijäksi. Siten estät mamuja lähtemästä Eurooppaan loismaan.
Tietysti menet omalla kustannuksellasi, kuten kunnon pyyteetön suvakki konsanaan... ;-)- onnea.matkaan
Just näin! Siinä punnitaan oikea auttamisen halu.. Syyriassa pääsee auttamaan..
- staythere
Kerro niille, että lääkäri ei ole imaami. Ja että ne jätkät voi vetää käteensä, ja se on jopa suositeltavaa, ettei tarvii tulla tänne raiskaamaan ketään, vain siksi että niitä panettaa.
Kerro niille, että allah näkee niiden teot täälläkin. Ja että ne joutuu helvettiin, jos tekevät pahojaan täällä.
Kerro niille, että täällä on eri jumalat ja että paikallisia jumalia ja täällä asuvaa väestöä tulee kunnioittaa. Ei voi vain tulla ihailemaan paikallista sossutukea, tämä systeemi perustuu siihen, ETTÄ KAIKKI SEN JÄSENET OVAT AKTIIVISIA VERONMAKSAJIA.
Kerro niille, että avioitumisikä on min. 18v. Sitä nuorempiin ei saa koskea.
Opeta niille ehkäisyn arvokkuus ja lähetä ne takaisin kotiinsa, jakamaan sitä samaa tietoa. EHKÄISY, IHMISOIKEUDET JA OMAN KODIN ARVOSTUS. Jos saat niile vielä kerrottua että naiset ovat ihmisiä ja että on rikos ommella ne kiinni ja pukea ne säkkiin.
Dont came here
https://www.youtube.com/watch?v=MmJMa-uR1x0&app=desktop - sosiaalipummit
Suosittelen matkaa Pakolaisleirille Jordaniaan. Siellä on autettavia.
Tänne tulee avun väärinkäyttäjiä.
Auta siellä missä oikeasti tarvii.
Mutta omalla kustannuksella. - Idiots
Parhaiten voit auttaa lähtemällä niiden lähtömaihin. Vie viesti että rakastamalla sodat loppuu....Tervemenoa !
- päätä_lyhyempi
Ota kitara mukaan ja laulakaa yhdessä että: meillä on unelma.
- neuvo.tämäkin
Yksi keino on auttaa pakolaisia ottaa heitä omaan kotiisi asumaan ja elättää heitä antaa täysi ylöspito. Mutta vain, jos sinulla on todella hyvä asunto. Älä luulekaan että saisit heidän asumaan luoksesi jos sinulla on huono asunto.
Lähdetään siitä että sinulla on hyvä asunto kaikilla mukavuuksilla niin voisit hyvällä onnella saada heidät asumaan kotiisi. Toki olisi paras jos itse muuttaisit jonnekin...ja antaisit kotisi kokonaan pakolaisille- auta.nyt
Ja ennen kuin lähdet, muista leipoa pullaa ja kutoa villasukkia..
- ero-eusta-hyvä
Arvaa ottaako pattiin, kun suomalaiset joutuvat maksamaan näiden karvalapsien reissaaminen. Pysyisivät vain kotimaissaan, ja tekisivät niitä paremmaksi elää. Ja mikä estää uusintamatkan, kun ovat päässeet turvallisesti ilmaiseksi kotiinsa.
- lähde.jo.meneen
Ja muista sitten lopuksi sielläkin se nelinkontin asento ja odota. Kyllä sitten alkaa tapahtua.
- realistic
Sotaa pakoon tulleita lapsia(niitä molempia) voi auttaa läheiseen SPR VOK ilmoittautumalla
- totuuuus
Suomessa ei juuri ole pakolaisia!
On vain laittomasti maahan tunkeutuneita Irakista muuttaneita miehiä, joilla oli asunto ja työ sekä perhe Irakissa, mutta KELA ja SOSSU vetivät Suomeen.
Esim Sipilän muija mainosti, että hän velipojan kanssa haluaisi tienata 50 000 euroa vuokraamalla taloaan matuille, ja Suomen köyhät veronmaksajat sitten syöttäisivät ja juottaisivat seikkailijoita.
Jos haluaa auttaa ihmisiä, menee vanhainkotiin ja kysy johtajalta, mitä voi tehdä yksinäisten SUOMLAISTEN tämän maan rakentajien eteen!
Hävetköön vieraista maista tänne loiraamaan tulleet tyypit. Pysyisivät omissa maissaan ja rakentaisivat niitä. - fdfd
Jos tuollaisia tolloja on, kuin ketjun aloittaja .. Suomi voi huonosti!
Eikö tämä tollo tajua, että maahanmuuttaja on siirtolainen ja onnenonkija ..... ei pakolainen!
Pakolaisia me autamme mielellämme .. muttei siirtolaisia, jotka yrittävät hyötyä yhteiskunasta ! tilanne kun on katastrofaalinen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie862718Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22512Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492325Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten732259Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut712166Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372047Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt261826HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364051795Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1111726Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241534