" Pitkä-Louhelan vastaanottokeskus Mäntässä joutui puolitoista viikkoa sitten suomalaisnuorten väkivaltaisen hyökkäyksen kohteeksi".
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001125251.html?ref=rss
Lehden mukaan neljän suomalaisnuoren joukko saapui vastaanottokeskuksen pihalle rähinöimään noin kello yhdeltä yöllä. Tilanne äityi käsirysyksi vastaanottokeskukseen majoitettujen turvapaikanhakijoiden ja paikkakuntalaisten nuorten välillä.
Nujakassa ei ehtinyt syntyä vakavia vammoja, sillä turvapaikanhakijat pakenivat nopeasti takaisin suojaan rakennuksen sisälle.
Tilanne ei kuitenkaan rauennut turvapaikanhakijoiden pakenemiseen paikalta, sillä nuoret jatkoivat rähinöimistä vastaanottokeskuksen ulkopuolella. Nuorisojoukkoon kuuluneet pojat mäiskivät ulko-ovea pesäpallomailoilla ja polkupyörillä.
Vasta poliisipartion paikalle saapuminen rauhoitti tilanteen. Rähinään osallistuneet pojat toimitettiin poliisin tiloihin rauhoittumaan.
Nuoret rähisivät vastaanottokeskuksen pihalla
18
103
Vastaukset 18
- hyvä.uutinen
Onneksi vielä on nuoria joiden päitä ei ole sekoitettu monikulttuurisuus saastalla!
Pojilta hienoa aktiivisuutta.- matutvex
Hienoa pojat!
Tutustukaa Hesperian puiston raiskaukseen,Helsingissä,sukupuolitaudin tarttuamiseen,kuristamiseen ym väkivaltaan.
Nuorten metelöinti on mitätöntä Arvovieraiden suorittamiin raiskauksiin yksin ja porukassa. - ihanaa.saatana
Pojat ei ollu saanu kapakasta illalla naista mukaansa ja purkivat turhautumistaan näin valtavan älykkäällä tavalla. Kyllä nyt varmaan halukkaita naisia löytyy, tuollaisten älykkäiden ja rohkeiden ritarien morsioksi..?
- hohhhhoijaa
ihanaa.saatana kirjoitti:
Pojat ei ollu saanu kapakasta illalla naista mukaansa ja purkivat turhautumistaan näin valtavan älykkäällä tavalla. Kyllä nyt varmaan halukkaita naisia löytyy, tuollaisten älykkäiden ja rohkeiden ritarien morsioksi..?
Olipa väsynyttä lässytystä suvakkipunikki/kokkare tmv. paskalta. Totuushan on, että nuo massiiviset aggressiivisesti suomalaisista naisista kilpailevat ählymieslaumat vääristävät sukupuolijakaumaa ja ovat median naisille hehkuttamia Arvokansalaisia.
- xcbgvds
Miksi turvikset olivat valveilla keskellä yötä?
- ihanaa.saatana
ehkä ne heräs kun polkupyörää tungettiin lasioven läpi, ääliö.
- liug
Oliko riehujat vajaamielisiä?
- polkupyörä.avaimena
Video löytyy!
http://mvlehti.net/2016/02/24/suomalaisnuoret-yrittivat-vokiin-lasioven-lapi-video-tilanteesta/- 86778676
Ja taas tuollainen ihme älämölö.
"äbäläwäbäläugalabugala ugh ugh äbäläwäbälä amchechamh äbäläwäbälä chhkhh"
- avustus.loisille
Jos ne vaan halusivat mennä tarjoamaan pullaa ja villasukkia niille sekä polkupyörät.
xD voi olla... Myrkytetty pulla kyllä olisi hyvää tarjoiltavaa noille maamme "rikastajille"...
- djjxbxbx
Onko nää niitä anarkisteja?
- sierjeg
Ei kumma että tarvitaan odin sotilaita! Poliisin pitää olla näissä paikoissa monta kertaa päivässä. Ei ole aikaa katuja passata pimeällä.
Ihan hyvä että nuorisokin on hereillä, näitä lisää...
- kaikkea.ei.kerrota
Kostoreissu varmaan. Lienee jonkun sukulaistyttö raiskattu tms. Ei suomalainen ihan turhasta tuollaiseen lähde.
- realismi
juu vittuuntuneen oloisia nuoria "puolueeton" media ja poliisi ei kerro motiiveja saas nähdä avautuvatko mv lehdelle?
- Kylälle-koristeeksi
Raiskaajaa sieltä on haettu naruun ripustettavaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Törkeä petosepäily Suomussalmella
Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta331472- 72932
Kysymys miehille ...
Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil290819Ttp:llä kuontalot ojennukseen
Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste74744Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli
Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii258710- 69684
Itsensäpaljastelija
Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O42630- 32579
- 72564
Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut
Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty51554