haluaisitte antaa kaivatullenne lahjaksi?
Millaisen lahjan
antaisitte
60378
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 60
Vanhimmat
Hampaat
tarvisin
Sellaisetko isot legot kun andykin sai lahjaksi? Mun mielestä ne oli kauhean epäaidon näköiset.
Kaipaatko samaa mummelia kuin minä?
Juu
tehokkaan koneen
jotain käytännölistä,eli rakkaudella itse kudotut villasukat..jos vain hän huolii....ovat melkein
peilin jolla näkee omaan sieluun.
Orgasmin.
Aaaah.
Joka päivä mieluusti useammankin orkun. =D
ukkoseni jos sanoisi noin pyörtyisin X)
pierupölyä
Kunhan nyt eka tutustutaan, ei voi oikein luvata, no sanotaan vaikka itseni ;D
Punaisia, violettejä ja turkooseja ajatuksia
Itseni minäkin nyt ensimmäisenä hänelle antaisin :)
Omantunnon.
Värikynät jotka lupasin jo :)
Olen antanut jo kaiken. Itseni mukaan lukien!
jotain itsetehtyä
Puolet suklaa palastani ja hyvän yön suukon.
Sen mitä hän eniten tarvitsisi, mutta tekee asiasta vaikeaa.
Haluaisin näyttää miltä tuntuu kun joku istuu edessä hiljaa, kun sä luulet että hän tuomitsee sinut tekojesi takia, hän laskeekin kätensä käsiesi päälle rauhallisesti osoittaen myötätuntoa ja empatiaa. Kun katsot häntä näet hänen silmissään kyyneliä ja myötäelämisen tunteita..halua sanoa että mä ymmärrän ja mä haluaisin opettaa sinutkin ymmärtämään.
Haluaisin näyttää mitä joskus minä olen saanut toisilta osakseni ja miltä se on tuntunut minusta. Olen itse ollut välillä hyvin yksin kovassa maailmassa ja tuntenut oloani huonoksi, erilaiseksi, vääränlaiseksi,kelpaamattomaksi ja toisilta tullut hyväksyntä, ymmärrys, armollisuus ja myötätunto on ollut ihmeellinen kokemus. Helpotus.
Haluaisin avata hänelle maailmaani ja siitä saatuja kokemuksia näyttämällä hänelle ensimmäisenä oman vaikean elämänpolkuni tämän opin.
Onko sinulla herpes?
minusta puhut kauniisti
Niin.. Tässä maailmassa niin paljon tuomitaan ja kritisoidaan pitäen itseään parempana. Virheitä tekee kaikki ja hänen tekonsa takana näen todella inhimillisiä syitä jotka kaikesta huolimatta herättää minussa myötätuntoa.
Haluaisin jotenkin näyttää miltä se tuntuu kun kaikesta huolimatta sua ei tuomita vaan "rakastetaan" sinuna itsenäsi. Mä olen saanut sen kokea joskus itse.
Ehkä on sitä kokenutkin, mutta on tullut tunne että ei ehkä kuitenkaan ainakaan tarpeeksi.
En usko vilpittömään romanttiseen rakkauteen enää omalla kohdallani.
Jos tässä nyt ihan filosofiseksi heitäydytään niin onkohan romanttinen rakkaus koskaan oikeasti täysin vilpitöntä?
Pelkästään se että halutaan joku omaksi tekee siitä jo hiukan kieroa koska siinä kyse omasta halusta eikä pakosti sillä toisen halulla olekaan väliä! Silloin minusta mennään jo vilpittömyydestä ohi, sillä ihan se minun käsitys rakkaudsta on se että kun vilpittömästi rakastetaan ollaan onnellisia toisen onnesta oli se ihminen onnellinen sinun itsesi tai jonkun muun kanssa.
Tai en mä tiedä.. Tämä nyt oli tällainen keskeneräinen ajatus.. jatkakaa loppuun jos kiinnostaa..
Olipa ihan kommentti <3
ihana
Luin viestisi mulla vaan oli samanlaista mutta tää mies oli se pahin kiusaaja ja muut seurasivat häntä. En unohda sitä. Hän yllytti muut kimppuuni ja nautti tästä. Sairas mies en tule unohtamaan hänen tekosiaa vaikka joudun olemaan hänen kanssaan tekemisissä. Uskon että asia käsitellään vielä ylemmällä taholla.
Kiusaaminen on asia jota ei helpolla unohda. Anteeksi voi antaa, mutta lähellä sellaista ihmistä ei tarvitse eikä edes kannata olla. Toiset ihmiset on tunteettomia ja ilkeitä loppuun saakka, eikä mikään mahti tässä maailmassa niitä muuta. Sellaisen ihmisen lähellä hajoaa, jonka takia katsoisin ettei tekemissä sellaisen kanssa kannata olla ihan oman mielenterveyden takia.
On ihmisiä jotkä käyttää myötätuntoa hyväkseen tehdäkseen lisää pahaa. Joskus on hankalaakin erottaa kuka on sen empatian arvoinen ja kuka taasen hakee empatia pojoja vain saadakseen mahdollisuuden satuttaa lisää
Kauniisti sanottu. Näin ajattelen myös eräästä.
Arvokas lahja.
suurimmalla osalla ihmisistä on herpes piilevänä... se saadaan jo vauvana usein...
Loppuelämän kestävän rakkauteni <3 Ja ehkä jonkun korun joka muistuttaisi minusta joka hetki (siis jos hän pitää mitään koruja, mies kun on) ;)
Ihan itseni tai loput siitä.
kaulaliinan
Ainakin 50 vuotta rakkautta t:joni
Miehen veneretkelle..
https://m.youtube.com/watch?v=aorOp9pqyjU
Toivoisin mieheltä lenkkivaatteita..
jokin kylpylä reissu jalkahoitoineen,,,jne muita pieniä hemotteluja ...jos vain saisin tilaisuuden...
Kirjoituskoneen!
ni ajais kumoon
Jonkun kirjan
Jos tarkoitat ajatusteni miestä <3 niin hän ei kaipaa lahjojani. En mitään antaisi.
Sokkarin Emotion puolelle lahjakortti ;).
Tuoksuja?
Ai ruttuloihin : D.
Milloin mennään testailee? ;)
Eihän sitä tiedä, ei ainakaan maanantaina : ).
Matkalippu
Mä sain jo lahjan joskus. En vain saanut tilaisuutta kiittää ennen kuin oli myöhäistä. En tiedä kyllä oliko kaivatultani.
Suuseksiä. Loppuun asti. Ja toive varmaan toteutuukin :DD
Penispumpun.
Vanhemmalle naiselle luovin lahjoja niin että koko nuoruusaika meni siihen. Eli elämätön elämä takana. Manittakoon vaikka kalevalakoruista naisen ääni....Hänen kautta olen elämänyt viimeiset 15 vuotta. Lapsia ei ole jotein aikaa tällaiseen on ollut.
Elät eläkeläisnaisten kautta elämääsi vanhana huomaat jääneesi yksin
Hautapaikka tai pizzakone:)
Rannekorun! :)
Kestävän ja ikuisen onnen antaisin eräälle naiselle lahjaksi!
Haluaisin antaa sellaisen taikomiskyvyn, jolla hän taikoisi erään ilkeän naisen patsaaksi, ikiajoiksi, niin hän ei enää pääsisi kiusaamaan minua eikä tuottamaan pahaa mieltä melkein kaikille.
Masentaa jo hänen näkeminenkin, kun tietää kuinka julma ja tunnoton hän pohjimmiltaan on, vaikka näyttää ihan normaalilta. Mietin aina, mikä on vialla. Siinä olisi melkein kaiken kokeneella psykiatrillakin suu auki ihmetyksestä, toisaalta mielenkiintoinen tapaus, jos saaseurata asiantuntijana.
Kukakohan osisi ratkaista...
Antaisin eräälle miehelle itseni lahjapaperiin käärittynä. Soittaisin ovikelloa ja tässä olen tsadaaa, saat avata.