Libyan pommitukset ja Kiovan väkivaltainen perustuslain kaataminen, toi pakolaiset EU:n alueelle ja Ukraina Venäjälle 2,6 miljoonaa.
Oliko tämä Yhdysvaltain saavuttama lahja meillekin ja nyt sotaharjoitukset. Millä ne huijarit listitään ???
EU:n pakolaisuus alkoi Libyasta ja Ukrainasta
9
116
Vastaukset
- Abrahamm
Täälläkin jenkit erikois suojeluksessa, epädemokraattinen media oikein rakastaa ?? Sotharjoituksetkin samassa hengessä ?
- Abrahamm
Lännessä ei tunnusteta tosiasioita ja vielä vähemmä epädemokraattinen media?
Kelle kauhalla annettu, ne tuketuu !!!! - Nilsiännälviä
Mistä teitä puusilmiä tulee?
Yhysvallat on tuhat kertaa väkivaltaisempi itsenäisten valtioden tuhoamisessa. Nytkö seuraava on meidän maamme?
Yhysvallat ei ole saanut mitään muuta kuin pahaa aikaan. Jokainen muistaa Vietnamin? Mutta sinä et?
Vienam, Kambotsa, Libya, Afganistan, Pakistan Irak .... and list goes on and on ......
Koko maailman pakolaisongelmien syntysyy on Yhysvallat. - Abrahamm
Gadaffi olisi pitänyt Libyan rauhassa ja elintason etuineen korkealla, mutta ei se sopinut Yhdysvaltain johtamalla lännelle.
Nyt siitä kärsii koko Eurooppa, pakolais-buumina ! - Abrahamm
Huvittavinta on lännen median vaitonaisuus perusasiassa, on kyllä paljastajiakin mutta vielä harvassa. Epädemokraattisen median paras suoja, on vielä vaitonaisuus !
- Abrahamm
Politiikot ja sanauskovaiset seuraa asioita lasittunein silmin, etteivät näkisi todellista totuutta, nobelterroristi Obaman ja Hollanden rinnalla.
Tämän kaiken ennusti jo helena Konttinen, 1900 alussa ja todisti sen että sanauskovaisuus tulee valtaamaan alaa,pakanuutena ? - Abrahamm
Libyasta ja Libyankautta virtaa taas pakollaisia, jenkki ja Sanskan saadessa sekaisin ja loi Isisin jokkoja. Uuutisoinnit on ollut harvassa nobel terroristi Obaman suojelemiseksi
- sdtrfghjk
Eiköhän Eu hoitanut homman ihan itse ja esittänyt kutsun:
http://yle.fi/uutiset/pakolaiset_ovat_tervetullut_tyovoimareservi_viralliselle_saksalle/8518557
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015010518978136_ul.shtml
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1431222306165
Suomessa kanata ei poikennut vaan oltiin Eu linjoilla
http://www.ksml.fi/kotimaa/Tutkija-Suomeen-tarvitaan-vielä-lisää-maahanmuuttajia/377845
Saksassa on kansa kritisoinut asiaa ja sittemin on virallinenkanta muuttunut :
https://www.suomenuutiset.fi/eurooppa-helisemassa-yha-useampi-maa-sulkee-rajansa/
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015101020499505_ul.shtml
https://www.suomenuutiset.fi/saksa-valmistautuu-evaamaan-kaiken-sosiaaliturvan-dublin-pakolaisilta/
http://yle.fi/uutiset/merkel_saksaan_tulevien_pakolaisten_maaraa_on_vahennettava/8527051
Myös muut Eu maat ovat reagoineet
http://sosiaalivakuutus.fi/tanska-leikkasi-turvapaikanhakijoiden-toimeentulotukea/
http://riippumatonmedia.com/2016/03/23/puola-kieltaytyy-ottamasta-lainkaan-pakolaisia-brysselin-iskujen-jalkeen/
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000000978651.html
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001020055.html
Myös muualla asiaa huomioidaan..
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/kanada_pakolaiset_naiset_lapset-43521
http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/venaja_kantalahti_pakolaiset-47551
Moniko äänestäisitkö nyt Eu :ssa pysymisen puolesta jos kansanäänsetys tuosta järjestettäisiin tuon Väyrysen aloitteen pohjalta? - Nilsiännälviä
Lupaus ettei Eussa Suomelle mitään tapahdu ilman "Suomen lupaa" tarkoittaa sitä että meillä on yhtä kelmi poliittinen johto kuin EUssakin.
Jo vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1102338
- 661445
Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html2321218Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/971155- 111128
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos671065Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.91962IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56959Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.175948Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸43928