Mitä varten te Turkulaiset sallitte

Turun hyvinvointitoimialan johtajan Riitta liuskan jatkamisen virassaan?
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oli äsken televisiossa aika ylenkatsova tämä Riitta Liuska, eikä mitään parannusta tunnu olevan luvassa vanhusten hoitoon.
Lääkärien pitäisi ottaa vanhukset todellakin tosissaan, eikä vaan määrätä rampauttavia lääkkeitä.
Miten saatu sukulaismies Alzheimer tautinen täysin halvaantuneeseen tilaan ei sormikaan liikahda, epäilen että on lääkitty täysin pois pelistä?

Äänestä

Turuntautiin ei ole vuosisatojen saatossakaan löydetty parannuskeinoja ja se jyllää alalla kuin alalla. Väki vaihtuu niin politiikassa, luottamustoimissa ja virkamiehissä, mutta turuntauti se vaan jyllää.Tietysti viimeisin ja erittäin surullinen tarina on tämä Kupittaan väkivalaltaisuudet.

Äänestä
  • Niin julkisuuteen salakavalasti livahtanut, muista emme vaan tiedä...

    Äänestä

  • Ei Se mikään turuntauti ole vaan koko Suomea koskeva maan tapa. Hoitajat tarvitsevat potilaita, lääketehtaat asiakkaita jne. Sama kaava toistuu useissa asioissa. Ongelmia aiheutetaan jotta niillä päästään rahastamaan yhteiskuntaa...

    Äänestä

  • Jarmo Korhonen :MAANTAPA (2015) -siis on kirja-

    "....korruptio on osa myös poliisin, oikeuslaitoksen ja median joka päiväistä elämää..."

    Äänestä

  • Laitosta on käytetty kunnallistasolla kiusallisia asioita julkituomaan pyrkivien hiljaiseksi pelotteluun sekä rankaisemiseen. Jos te unohdatte vaatia oikeutta se jatkuu.
    Kyllä veli kritiikon aina hoitaa.

    Äänestä

Turkulaiset ovat paskaa

Äänestä

KUKA OSAA TEHDÄ JONKUN VIRALLISEN VAATIMUKSEN, EPÄLUOTTAMUSLAUSEEN TAI VAATIMUKSEN LIUSKAN SIIRTMISESTA MUIHIN HOMMIIN. -Nämä somekirjoitukset eivät riitä.

Äänestä
  • Siirretään Liuska muihin hommiin?, JA VÄÄRYYS JATKUU JA LEVIÄÄ...???

    Äänestä

Vanhusten hoito on jo nyt epäinhimillistä ja sinne tarvitaan lisää käsiä,

vammaishoidosta en tiedä mutta tuskin sielläkään liikaa tekijöitä on.

Osallistu aloitteeseen: arvokas vanhuus 2

https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1672

Nimiä vasta 5224 ja aikaa vajaa kolmisen kuukautta, pannaan vauhtia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmetyttää kirjoitti:

Turun hyvinvointitoimialan johtajan Riitta liuskan jatkamisen virassaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu