Jusulan ja Soinin välit poikki?

Taitaa olla Jusulan ja Soinin välit poikki kun ei ole pitään aikaan Soinin suusta mitään oikeasti järkevää kuulunut?
1852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ihmeen hiljaa on Jusula tosiaankin ollut, onhan hän sentään Soinin hovisyöttiläiden kingi.

Äänestä

Suuri Johtaja on ihan saatanan mustasukkainen, kun "enemmän kuin ystävä" on hylännyt hänet ja rakastunut uuteen esihenkilöönsä eli turkulaiseen pikkuritsaan.

Äänestä
  • Rakkaus on välillä vaikeaa ja monimutkaista, kuten esim. eräs palstalla roikkuva uuspersu hyvin tietää.

    Äänestä

  • vuosikymmenten.kokemus kirjoitti:

    Rakkaus on välillä vaikeaa ja monimutkaista, kuten esim. eräs palstalla roikkuva uuspersu hyvin tietää.

    Onneksi Soini-Jugendilla on Tyttö ja Poika-lippiksistä löytyvä ratkaisu ongelmaan.

    Puolueen johdossa sen sijaan tuntuu olevan epäselvyyttä näissä sukupuoliasioissa, kuten esimerkiksi Toimi Kankaanniemi ja "enemmän kuin ystävä" osoittavat.

    Äänestä

  • Sanotaan, että persuilla on akkamaisimmat miehet ja miesmäismmät akat riveissään? Missään muussa puolueessa ei tarvita lakkitunnusta sukupuolesta, kyllä siellä miehet ja naiset erottaa toisistaan jo kasvojen perusteella, muista muodoista puhumattakaan.

    http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001126916.html

    Äänestä

Tarkoittaako tämä nyt sitten, että Soini ja Jusula ovat vähemmän kuin ystäviä? Soinia pitää ymmärtää, sillä pitkän parisuhteen päättäminen aiheuttaa aina kriisin. Edesmenneen Itävallan edistyspuolueen puheenjohtajan Jörg Haiderin suhdetta miespuoliseen avustajaansa kuvattiin "enemmän kuin ystävyydeksi", ja avustaja oli luonnollisesti murheen murtama, kun Haider sitten kuoli auto-onnettomuudessa homojuhlista tullessaan.

Onko Soini löytänyt itselleen jo uuden suhteen, jota voisi kuvata "enemmän kuin ystävyydeksi"? Olisiko se mahdollisesti Jussi Niinistö, joka Soinin mukaan aiemmin oli vain "sydämen lyönnin päässä" puheenjohtajasta?

Äänestä
  • Persut ja takiaispallukka ovat kyllä erikoista sakkia. Muiden puolueiden kohdalla ei tarvitse käydä tällaista julkista keskustelua puheenjohtajan seksuaalisesta orientaatiosta. Persujen kohadalla tämä keskustelu jatkuu ties monettako vuotta.

    Homottaako?

    Äänestä

On teillä sairaat puheet ja näkyy olevan aikaa pohtia tällaisia typeryyksiä.

Äänestä
  • Faktoja:
    - Soini meni naimisiin vasta 35-vuotiaana
    - Soini on julkisesti kuvannut suhdettaan Jukka Jusulaan "enemmän kuin ystävyydeksi" eli täysin samoin kuin Jörg Haiderin homokaveri suhdettaan Haideriin
    - Soini vaati ryhmäpäätöksen tasa-arvoisen avioliiton lakiehdotuksesta, kun kaikissa muissa ryhmissä asia oli ns. omantunnon kysymys
    - Soini kävi marssimassa homoja vastaan Pariisissa rinta rinnan äärioikeiston kanssa
    - poikkeuksellisen aggressiivinen homojen oikeuksien vastustaminen on monesti ollut merkki oman seksuaalisen suuntautumisen selkiytymättömyydestä
    - homoseksuaalisuuden peittely on ollut yleistä erityisesti katolisen kirkon piirissä

    Äänestä

  • EiSavuaIlmanTulta kirjoitti:

    Faktoja:
    - Soini meni naimisiin vasta 35-vuotiaana
    - Soini on julkisesti kuvannut suhdettaan Jukka Jusulaan "enemmän kuin ystävyydeksi" eli täysin samoin kuin Jörg Haiderin homokaveri suhdettaan Haideriin
    - Soini vaati ryhmäpäätöksen tasa-arvoisen avioliiton lakiehdotuksesta, kun kaikissa muissa ryhmissä asia oli ns. omantunnon kysymys
    - Soini kävi marssimassa homoja vastaan Pariisissa rinta rinnan äärioikeiston kanssa
    - poikkeuksellisen aggressiivinen homojen oikeuksien vastustaminen on monesti ollut merkki oman seksuaalisen suuntautumisen selkiytymättömyydestä
    - homoseksuaalisuuden peittely on ollut yleistä erityisesti katolisen kirkon piirissä

    Surkeetahan se tietysti on, kun huomioi sen, että pullukka on sairaalloisen lihava ja epäsiisti. Pullukka saa homorakkautta vain isolla rahalla, jos silläkään.

    Äänestä

Elääkö Soini siis pelkässä kulissiavioliitossa kuten moni muukin persu?

Äänestä
  • Jatkuva kulissien ylläpitäminen lienee syynä niin monien persujen kiukkuisuuteen ja aggressiivisuuteen. Kulissielämä käy todella hermoille ja paha olo purkautuu vittumaisuutena.

    Äänestä

Tottahan luultavasti tuo. Jusulahan on aina suunnitellut Soini letkautukset ja puheet. Pesäero näkyi kun Soini julkisti oman letkautuksensa..." persut ei myy persettään".
Kaikki varmaan huomasi että letkautus ei ollut mietitty. Joten se tuli suoraan Soinin suusta. Tämän jälkeen Timo on luullut pärjäävän omillaan ilman käsikirjoittajaa. Kyyti on ollut kylmää....

Äänestä
  • Rakkaudettomassa avioliitossa elävät ovat kaikkein vittumaisimpia ihmisiä. Lisäksi heistä löytyy paljon sadistisia piirteitä. Jos peruSS-sadistit saisivat riittävästi valtaa, monet persut ryhtyisivät ilomielin mm. keskitysleirien vartioiksi.

    Äänestä

  • PS-peruSS-Sadistit kirjoitti:

    Rakkaudettomassa avioliitossa elävät ovat kaikkein vittumaisimpia ihmisiä. Lisäksi heistä löytyy paljon sadistisia piirteitä. Jos peruSS-sadistit saisivat riittävästi valtaa, monet persut ryhtyisivät ilomielin mm. keskitysleirien vartioiksi.

    Oikeus- ja työleikkiministeri Lindström ei ole salannut tyytyväisyyttään, kun on voinut kurittaa työttömiä entistä tiukemmilla säännöillä. Karensseja on saatu annettua ennätysmäärä. Ammattisuojaa ollaan poistamassa kokonaan ja työssäkäyntialuetta tullaan laajentamaan entisestään. Ajatusten Kymin esikuvana on Tony Halme, joten Lindströmin käytös ei ole mikään ihme.

    Äänestä

Persut saavat parhaat orkut köyhiä kurittamalla?

Äänestä

Jusula on pomo eikun homo

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Perssuomi kirjoitti:

Taitaa olla Jusulan ja Soinin välit poikki kun ei ole pitään aikaan Soinin suusta mitään oikeasti järkevää kuulunut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu