Se on sama kuin aseiden myynti ja osto rajoitukset ?
Saulia ,Stubbia , Soinia ja Villeä ei tietenkään tämä hätkäytä ?
Saulia ,Stubbia , Soinia ja Villeä ei tietenkään tämä hätkäytä ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sotaa käyvän maan kanssako? Eihän Suomi ole Venäjän kanssa edes suunnitellut yhteisiä sotaharjoituksia. Kukaan Suomessa ei sellaista ikimaailmassa hyväksyisi.
Aseitakaan ei enää osteta sotaa käyvältä Venäjältä. Onneksi.
Abrahammi on taas kerran ihan pihalla maailman tapahtumista. Kannattaisi lukea muitakin kuin Putinin propagandatiedotteita....
Jos nyt unohdit taas
http://tamapaiva.blogspot.fi/2012/05/yhdysvaltojen-historia-sotaa-ja.html
Johnsonin mukaan varsinaisena tarkoituksena onkin näyttää Yhdysvaltain kaikkialle ulottuvaa mahtia sekä vahvistaa ilmiötä, jota on kutsuttu kulutuksen imperiumiksi; amerikkalaiset muodostavat maailman väkiluvusta viisi prosenttia, mutta kuluttavat neljänneksen sen resursseista, öljystä muun muassa.
Meille kävelee rosvo etuovesta ja toivotamme sen tervetulleeksi. Onko,tässä mitään järkeä?
Natotuksen vastustaminenhan perustuu nimenomaan suurella joukolla siihen että uuessaan toimet maailmalla ovat olleet törkeitä.
Politikot yrittävät tämän tosiasian väistää ja sensijaan maalata itänaapurimme pahikseksi jonka syytä ovat kakki maailman ongelmat.
Samaan aikaan meitä köhimpiä suomalaisia pudotetaan lisääntyvässä määrin suomalaisen yhteiskunnan ulkopuolelle. Mitä mikään korkea teknologiataso merkitsee ihmisille joilla ei ole muuhun varaa kuin katsoa kelmien mässäilyä vallan hännystakkien liepeillä.
Näitäkö nimitetään nykyään kannustimiksi?
Suomen alennustila on pitkäaikaisesti tehdyn väärän politikikan suoraa seurausta. Ja korjauksia tehdään samoilla luikureilla jja luikurien keinoilla joihin suhon on jouduttukin.
Jo terve maalaisjärki sanoo ettei se tapa jolla suhon jouduttiin ole käypä suosta poistuloon. Eikä samoilla kuskeilla jotka juovuksissa sinne lastinsa ajelivat.
Kaikki maailman valtiot ovat nyt ylivelkaantuneita. KENELLE, herää kysymys.
Senhän pitäisi olla täysin matemaattisesti mahdottomuus että kaikki ovat ylivelkaantuneina yhtäaikaa. Sehän samalla tarkoittaa sitä ettei kenelläkään oikeasti ole varaa ostaa mitään naapureiltaan saati kauempaa.
""2.Tessalonikalaiskirje:
2:11 Ja sentähden Jumala lähettää heille väkevän eksytyksen, niin että he uskovat valheen,""
Siis kaikki ne jotka eivät rakasta totuutta ja tee sen perusteella oikein.
Ehdoton rehellisyys maan perii, mutta sellaisiahan johtavissa asemissa olevista ei löydy.
Kaikki he palvelevat vain omia ja ystäviensä napoja.
Puolustusvälinekaupalla ei ole mitään tekemistä sotaharjoituksen kansaa. Sotaharjoituksista päättää kukin maa harkintansa mukaan.
Asemyyntiä säätelevät YK:n ja EU:n asevientirajoitukset. Niiden mukaan sotaa käyvään maahan ei saa viedä aseita. Rajoitusten tarkoitushan on, ettei aseita kulkeudu hallitsemattomasti sotaa käyville tai muuten hauraille valtioille. Vakaa rauhassa elävä valtio saa ostaa aseita sieltä mistä haluaa.
Juuri näin!!!!!!!!!!!!!!!!!!