Poliisi rupeaa kirjoittamaan pikasakkoja matuille seksuaalisesta ahdistelusta. Voi tätä suurta tyhmyyttä. Mitä hyötyä siitä on??? Poliisi kyllä työllistyy, mutta mitä muuta? Ei mitään. Ei kopeloijat niitä sakkojaan maksa, eikä ne niistä mitään välitä. Eikä ulosotto niitä pysty perimään, kun ne on sen verran viisaita, että ei ne töihin mene missään tilanteessa, koska SPR tai sossu kuitenkin elättää. Niillä rahoilla on mukava hengailla baareissa ja kaduilla. Ja vankilaan ei tietenkään sakotettuja kopeloijia kannata sakkojen takia pistää, se tulee meille vielä kalliimmaksi. Mikä olisi sitten viisaampaa? Tietysti se, että naisten on sopeuduttava tähän monikulttuurisuuteen. Se vain täytyy nyt hyväksyä, että matut kourii, kopeloi ja puristeelee. Se on sitä kauan kaivattua monikulttuurisuutta. Ja tokihan siitä joku feministi voi oikeasti nauttiakin? Tietysti nyt oikeista raiskauksista tulee vielä pieni rangaistus, mutta vain pieni. Ja olen aivan varma, että kun niitä raiskauksia tulee tulemaan entistä enempi, niin ranagistukset lievenevät. Ehkä parin vuoden päästä ollaan sen verran suvaitsevaisia, että matun tekemä raiskaus ei ole enää rikos. Ja siitä vuosi pari eteenpäin laki on niin, että raiskattu nainen on syyllinen ja hänet kivitetään kuoliaaksi. Sopeutukaamme siis tähän hienoon monikulttuurisuuteen!
Sakkoja kopeloinnista
sopeudusinäkin
651
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No ehkä mamut ei sakkojaan maksa, mutta suomalainen kopeloija varmaan maksaa. Vai meinaatko ettei tuo kopelointisakko muka koskisi kantasuomalaisia?
(Loput avaajan "ajatuksen virrasta" jäi lukematta, näyttää olevan sitä samaa paskaa avauksesta toiseen.)
Kopelointi ja raiskaushan ovat kohta pieniä rikkeitä verrattuna autolla ajettuun ylinopeuteen, josta on tulossa iso rikos kunhan päättäjät saa tahtonsa läpi. Turha syytellä SPR:aa tai suvakkeja, eihän ne hallituksessa istu ja asioista päätä. Äänestäkää tyhmät vaan kokoousta, kepua ja persuja seuraavissakin vaaleissa niin raiskauksesta selviää kohta sormen heristelyllä siinä missä viittäkymppiä neljänkympin alueella ajamisesta pääsee linnaan.
Miten äänestetään kokoousta?
Oi, löysit typon! Onneksi olkoon peelo!
Mikä on typon, entä peelo, Oulun murrettako?
Matuilla tuhma käsi. Ei muuta kuin pampulla sormille.