Oulu, kauhujen kaupunki !

Hejssan

Oulu, kauhujen kaupunki! Sattui kerran eräs nuori poika saapui lyhyenä ja kauniina kaupunkiin hän oli vuosia ala-ikäinen. 17 vuotiaana hän meni miehelle kylään ymmärtämättä mistään mitään, toisen kerran naapurille. Häntä uhattiin halulla. Naapurin nuori mies tappoi itsensä. Hän asui 17 vuotta kaupungissa ei saanut kuin hanttityötä pätkissä ja puhelinmyyntityötä. Suurin osa nuorista työllistettiin häntä ennen vailla ammattitaitoa. Hän hankki ammatin ja omaa kokemusta hänen edelleen työllistetään edelleen kokematonta ja vähemmän kokenutta henkilökuntaa. Kaverit ja luokkalaiset jättivät hänet, sillä hän oli hyvin kaunis. Hänet unohdettiin hänet raiskattiin kahdesti Oulussa, pahoinpideltiin verille kaksi kertaa raa-asti ja vielä kolmannen kerran. Häntä tuijotettiin ja syrjittiin. Hän muutti kaupungista pois huipulta. Hän haki aktiivisesti työtä junassa raiskattiin taas, haastattelupaikkakunnalla pahoinpideltiin sairaala kuntoon, jalat menivät, juosta ei voi. Poliisi ei halunnut selvittää rikollisen osoitetta. Hänen ulkonäkönsä runneltui ja hän sairasteli tulehduksia ja flunssaa. Hän on edelleen iloinen ja etsii työtä ja aikoo muutta takaisin Ouluun, Hän toivoo Oululaisten suksivan suolle auttanmattomuuden takia. Häntä ei auttanut yhteiskunta, poliisi, sosiaalitoimisto eikä ulkopuoliset. Hänelle ei puhuttu. Nyt hän on vanhentunut vähän ryppyinen, mutta edeleen kaunis jopa hyvin kaunis. Hän myös muistaa suihkuttaa vaikka Raidia tai hiuskiinnettä hullujen silmille. Älä tule minun lähelle saatanan huora ja homo.
Oulun kaupungin päättäjät ovat perseestä revittyjä ei yhtään rehellistä poliitikkoa. Ainoa auttaja oli yksityoset ystävät.
Tämä auttamattomuuden ilmapiiri, joka on vallinnut Oulussa vuosikymmenet pahenee ja päättäjät ihailevat kallioparkkiaan ja voivottelevat rahan menetyksiään ja haluavat vain enenmmän rahaa kirstuunsa. En pidä Oulusta, sen päättäjistä enkä kaupunkilaisista yleensä. Kun työpaikka on saatu unohdetaan muiden rehellisten ja hyvien ihmisten työllistäminen. Työllistyneen ajattelevat ylpeästi vain omaa tynjälkeä unohtaen auttaa muita työllistymään.
Aina ei saanut kävellä ja pyöräillä rauhassa, kun kolme kertaa oltiin kaahata autolla päälle. Onneksi Oulu kerran tuhoutuu!
Eräs

0

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ei sua enään tunnista

        Kun olet vanhentunut ja lihonut.
        Ikävä
        170
        6624
      2. Huomenet naiselle

        Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
        Ikävä
        59
        4502
      3. Etsin vastaantulevista sua

        Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
        Ikävä
        28
        3178
      4. Mikä kaivatussasi kolahti?

        Mikä oli erityistä?
        Ikävä
        61
        3007
      5. Kaikesta muusta

        Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
        Ikävä
        16
        1905
      6. Tekis mieli lähestyä sua

        Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
        Ikävä
        27
        1576
      7. Hyvää yötä.

        Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
        Ikävä
        15
        1574
      8. Ajatteletko koskaan

        Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
        Ikävä
        38
        1505
      9. Kyllä hävettää!

        Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
        Taivalkoski
        34
        1369
      10. T, miten mun pitäis toimia

        Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
        Ikävä
        47
        1293
      Aihe