Kyllähän Suzukiin luotetaan todella paljon ja arvostetaan laatua. Tämän voi jokainen todeta tarkistelemalla esim viime vuoden uusien autojen myyntilistaa, jossa esim Dacia pesi kahdella eri mallilla Suzukin mennen tullen. Me Suomalaiset TODiSTETUSTI luotamme Daciaan huomattavasti enemmän, kuin Suzukiin.
Suzukiin luotetaan Suomessa
11
121
Vastaukset
- OnkoLääkityksesiVäärä
Kiitos sinulle, kun kerroit meille tämän mieltä kalvanneen asian. Nyt nukumme jo seuraavasta yöstä lähtien levollisemmin.....
- VaroRellua
Dacia on pasca!
- kiehkieh_kundi
Daciaa kuitenkin myydään aivan eri määriä suomessa, kuin sukisuki susukeja, heh. Myös Rellu pesee myyntitilastossa suzukin mennen tullen, heh.
- Staten_nortti
Onko kukaan henkilö, joka täällä auliisti kehuu Suzukin kestävyyttä, laatua ja luotettavuutta, miettinyt miksei ainoakaan paljon autolla ajava henkilö valitse Suzukia autokseen? Tarkoitan esim myyntiedustajia ym ym. Toinen asia, että oletteko koskaan havainneet, että joku yritys pomo tai virkamies ajaisi Suzukilla?
Aika outo asia, jos kerran Suzuki on niin laadukas ja kestävä?- Vitaraon
Suomalaiset luottaa VAKkilaisiinkin koska niin luotettavia että hirvittää.
- Rellurulettaa
Yritysjohtajat ajelee ilmeisesti sitten dacioilla ja relluilla.
- Lada_kuski
Onko auton sijoitus myyntitilastoissa osoitus laadusta ja kestävyydestä? Lada oli vuosia suomen ostetuin auto ja samaan aikaan esim MB, BMW ja Volvo myivät paljon, paljon vähemmin.
- myyvä
mitä ne MB, BMW ja Volvo sitten myivät?
- Vitaraon
Järkeä myivät mutta myyvällä rahat loppu.
- EiOtaPattiin
Suzukia myyty vuonna 2016 enenmän kuin Daciaa. VW myyty eniten joten luotettavin?
- slkfdsklfsjdfl
Daciaa tuskin ostetaan luotettavuuden takia, se on vaan halpa ja kestää minkä kestää, hajottuaan se viskataan romuttamolle ja ostetaan tilalle toinen kertakäyttödacia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512