Että aloitukseni oli trolliRiston aivoituksista. Olen viisas, kaukaa. Olen esim Suomen paras ajattelija ja kirjoitan runoja joita harvat osaa.
Minut voi nöyryyttää mutta ei koskaan tappaa. Ainakaa teidän ansiosta hyeenat.
Minut voi nöyryyttää mutta ei koskaan tappaa. Ainakaa teidän ansiosta hyeenat.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Voi sua pelleä :) olet pahemman luokan trolli. Nautitko trollaamisesta.
Tämä on hauska tapa olla esillä. Ei kovia suorituspaineita ja ihmisetkin saan ajatteleen teen kaiken martyyrisesti puolestanne maksutta tai koroitta.
Voin ajatella hyvinkin tämänkin Iltasanomien lööpeissä: sen ja sen ikäinen henkilö vainosi sitä ja sitä henkilöä vuosikausia, kirjoitteli tuhansia viestejä nettiin vuosin aikana, Käräjäoikeus tuomitse sen ja sen maksamaan tuhansia euroja uhrille. Tuomio on lainvoimainen.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001126880.html
Rauhoitu pelle, kyllä sun tarttee nyt vähän relata.
Olet paras ja viisain, osaat kaiken ja olet komein. Hallitset trollaamisen ja ajattelemisen, olet ylivoimainen.
Minua kiinnostaa jos mainettani pilataan.
Millainen maine sinulla on, emme toki halua olla sitä pilaamassa.
kirjoitusvirhettä noin lyhyessä tekstissä. Älykkyysosamääräsi lienee 70-80 välillä.
70 luokitellaan retardiksi.
Arvioit hyvin oman aloituksesi, myöskin älykkyysosamääräsi.
Ei jaksa kännyl kauhheesti keskittyä oikeinkirjoitukseen.
Mikä tämänkin aloituksen tarkoitus oli? Joku yrittää kovin minua lavastaa tämänkin aloituksen tekijäksi. Mikä on motiivi, sitä ihmettelen. Kenties kateus, katkeruus tai kalastus. En todellakaan kirjoittaisi näin ala-arvoiseen sävyyn, en ole kirjoitellut viikkoihin, paitsi eilen yleisen jutun, joka ei koskenut ketään, käyn täällä lukemassa jos on muuten aikaa. Naurettavaa, että joku on vajonnut näin alas trollaamisensa kanssa. Taidan poistuakin täältä kokonaan, sillä se on paras vaihtoehto. Kuten sanotaan, että tieto lisää tuskaa.
Minä ainakin tiedän, mikä sinun motiivisi on tämän kirjoituksen tekemiseen. Mistä mahtaa johtua, että kirjoituksesi muistuttaa niin kovasti sitä kirjoitusta trollaamisesta, jonka kirjoitin tänne eilen erääseen aloitukseen?
Täällä kaikki kirjoitukset muistuttaa toinen toistaan. Tein itse aloituksen eilen joka viittasi terveellisempään elämän tapaan, joka taas liityi ainoastaan itseeni, joten valitettavasti edelleen toistan, että väärä henkilö sinulla tähtäimessä, kuka nyt lienetkään. Kuten huomaat, että sinäkin olet kuvitellut minun vastanneen johonkin viestiin, josta minulla ei ole pienintäkään tietoa.
Se viesti, johon kuvittelen sinun vastanneen on tuo viesti yllä. Juurihan kirjoitin, että tämä tässä ketjussa oleva viestisi muistuttaa eilen kirjoittamaani viestiä, joka muuten oli tarkoitettu A-miehelle. Minulla ei ole tähtäimessä ketään ihmistä, haluaisin vaan kovasti, että hän jättäisi minut rauhaan.
(Kiitos etukäteen) ilo on minun puolella, jos sinun asiaan sait jonkun näköisen osviitan tästä. Itse olen sellainen että ymmärrän vähästä ja kerralla, kuten myös eleistä tai vaikkapa äänen sävystä perääntyä. En ole lähestynyt ketään naista siinä mielessä pitkään aikaan tai edes täällä kaipaillut hyvään aikaan. Totesin aikanaan ettei ole järkevää kirjoitella tänne ajatuksiaan, sillä tuskin asioihin täältä ratkaisua löytyisikään. Olen myös sellainen, että jos tunteet ja/tai kiinnostukset eivät kohtaa, osaan silloin hyvin tunteet kuollettaa. A-miehiä on maailma täynnä ja "tiedän" ja "tiedän" että täällä kaivataan muita A-miehiä ja täällä on myös muitakin A-miehiä. Ja huomaathan, että nimimerkitkin ovat yleisessä käytössä. Toivotan kaikille palstalaisille onnea ja kokemus tämäkin on.