Kristallibolstille...

Kerropa mulle,naiselle vaalealle,simasuulle,miten suhtautua nuoreen tummaan kaveriin,hän kiinnostunut mutta itse haluan vaan kaveripohjalta.Kerro miten tästä kevät-talvi lähtee käyntiin,sellanen tunne että koht l'ähtee,,,olen rauhassa täällä pohtinut asioitani ja kun on itsekseen,alkaa hahmottua asioiden laita elämssää,jos aina menossa,tulee sokeaksi itselleen.Tapahtmia?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Moikka Talvitimantti simasuu
Tsiigasin yöllä boltsia .Kirkas yö avaruudenhenkien viestit kulki hyvin. Boltsi näytti susta fotoo . Kehosi kertoo kaverillesi viestiä Tule jota en ihmettele ollenkaan . Koska et kumminkaan halua hänen kanssaan parisuhdetta niin älä rupea muuhun koska ongelmia on sen jälkeen tiedossa . Pidä suhde kaveripohjalla jolloin näet onko hän tosissaan kaverisi . Jos häipyy niin tiedät mistä loppujenlopuksi oli kysymys . Voit myöhemmin tarkastella asiaa jos tulet toisiin ajatuksiin ja haluaisitkin aloittaa seurustelun.
Sulla on elämä sellaisessa vaiheessa ,että olet ruvennut tarkastelemaan mitä oikeastaan siltä haluat . Haluatko avioitua ja perustaa perheen vai elää yksin .
Koita selvittää asia itsellesi,boltsi ei sellaisia asioita kerro . En pysty näkemään tapahtumia eteenpäin koska suuntasi ei ole selvillä ,enkä rupea katselemaan vaihtoehtoja . Kirjoita kun olet suuntasi valinnut niin voin katsella boltsista ,mitä se kertoo.

Äänestä

kiitos,boltsukka.Aistin hemmosta jotain tukista ja äkkinäisyyttä,en luota.Hän haluaa mua,ei muuta,se halusi kovasti yöksi ja suudella kun nähtiin .On ongelmia varmaankin jos lähtee kelkkaan ,kaverina jos törmäillään,en pyydä kyläänkään.En halua muuta kuin suhteessa olla tapailumerkeissä,en enempää pysty.

Äänestä

HEIPPA taas boltsukka! Olen miettinyt paljonkin suhteitani ja elämääni,olen erään herran kanssa tapailusuhteessa jossa on omaa tilaa ,ja suht hyvin nyt mennyt,kun on vapaata molemmilla.Olen elänyt perhe-elämän,ei enää ajankohtainen,olen ollut suhteissa,ja nytkin ,en tiedä haluanko olla täysin yksinkään,kun tietää että on joku,ettei ihan tyhjän päällä.Mutta tästä nuoresta tummasta miehestä totean että ompa kummallinen,kun en tekstaa,hän suuttuu ja alkaa mykkäkoulua,ei vastannut eilenkään,onko joku outo lintu vai mikä?Ei toimi siis kaveruus,eli pellit kiinni,en ala sotkeentumaan toiseen kun olen tämän vanhemman herran kanssa oikeassa jutussa,joka on alkanut muuttua ystävyydeksi alun hurjuudesta,rauhoittunut.Tiedän fyysisen vetovaimani mutta ei se merkitse henkiseen juttuun mitään,vedän miehiä puoleeni,mutta heidän kanssaan ei voi olla kaveria,,Onko tumma mies suuttuunut kun en alati tekstaa? Miten näet tälle ajalle juttuja elämässä?kiitos

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Talvitimantti kirjoitti:

Kerropa mulle,naiselle vaalealle,simasuulle,miten suhtautua nuoreen tummaan kaveriin,hän kiinnostunut mutta itse haluan vaan kaveripohjalta.Kerro miten tästä kevät-talvi lähtee käyntiin,sellanen tunne että koht l'ähtee,,,olen rauhassa täällä pohtinut asioitani ja kun on itsekseen,alkaa hahmottua asioiden laita elämssää,jos aina menossa,tulee sokeaksi itselleen.Tapahtmia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu