Lisää lattiatilaa jalan nostoa ja paskantamista varten?
http://www.mtv.fi/lifestyle/autot/artikkeli/iso-britannian-poliisikoirille-uudet-skodat/5758784
http://www.mtv.fi/lifestyle/autot/artikkeli/iso-britannian-poliisikoirille-uudet-skodat/5758784
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Suomessa koirat näköjään ulostavat tänne suolipalstalle.
Minä olen opettanut , koirani, ranskanbuldoggin paskantamaan skodien tuulilasille. Siitä pökäleet putoavat tuulilasinpyyhkimille ja osa sisäilmanottoon. Nostan Puten skoda oktaavin konepellille, se tietää jo mitä sen pitää tehdä, eli vääntää tortut ikävän itäkipan tuulilasiin. Yöaikaan teemme tämän pikku kujeen, ettei skodistit näe ja aamulla on ylläripylläri odottamassa skodistille. Fiksuja noi koirat, no, saahan se Putte aina kehut ja makupalat kun työ on suoritettu asiallisesti.
Etkö sinä pökäle enää sairaampaa juttua keksinyt? Hae apua, ennen kuin on liian myöhäistä. Onneksi et omista koiraa, se selviää jutustasi.
Jos hän on opettanut koiransa toimimaan näin niin eikö silloin ole rehellistä kertoa kuten asia on?
Niinpä, koulutettu koira.
Hetken ajattelin, että se on hädissään se koira siinä pirun ruman skeidan päällä ja siksi päästelee liejut sinne. Mutta yllätys, se onkin koulutettu.
Hienoa kun ihmiset kouluttavat koiria. Osaavat käyttäytyä sitten paremmin.
Jokainen joka on vähääkään ollut tekemisissä koirien kanssa tietää tuon pökäleen jutut valeiksi, muutenkin tuollaisten juttujen kirjoittajilla älykkyysosamäärä on huomattavan paljon pienempi kuin koirilla, sama koskee sinuakin, valitettavasti.
Onko sinulla jotain koiria, eritoten meidän Puttea vastaan? Onhan Skoda jo itsessäänkin skeida, tämähän nyt käy jo ilmi niiden tuulilaseihin laitetuista lapuista, eikö silloin ole ihan loogista opettaa koira hyville tavoille, sitäpaitsi koirat luonnostaankin haluavat skeidata siihen missä on ennestäänkin skeidaa.
Kylläpä se röllin hymy hyytyisi, jos Superbin takakontista hyppäisi koulutettu poliisikoira ja tarttuisi leuoillaan häirikön käsivarteen tiukalla otteella. Siinä varmaankin se häirikkö juurikin paskantaisi alleen, vaikka koira onkin opetettu niin, että se ei pure lujempaa kuin on tarpeen.
Tärkeintä kuitenkin on, että se skeida on alustaltaan hyvä kakkia ja pissiä.. eivät muuten olisi tuota skeidaa koirilleen katsoneet sopivaksi.
Lyödäänkö vetoa että meidän Putte-bulldogilla on kovempi puruvoima leuoissaan kun millään skodaskeida-waagenin "poliisikoiralla". Tutustu lyttykuonoisten puruvoimaan, meidän Puttekin on rotu joka on jalostettu taistelukoiraksi, ja johan fysiikan laitkin sanovat että tylppäkuonoinen puree kovempaa. Hentokuonoiset poliisikoirat etenkin belgianpaimenkoirat ja sakemannit päästävät irti mutta bulldoggi ei päästä irti ennenkuin siltä itseltään uhkaa happi loppua. Sitäpaitsi superbien takakonteissa ei ole muita kuin seropeita, ei todellakaan mitään rotu-poliisikoiria. Joku itäblokin vesikauhuinen piski siellä voi olla.