Kuin monta kertaa pidätte

kauheestivaatteita

ostettuja vaatteista siis kaupan? ei kirpparin?
Minä pidän kolme kertaa. Ostin takin tammikuun 30 pvä, j anyt eilen pidin sitä 3 kerran nyt voisin laittaa sen kirppurtorille myyntiin mutten tiedä kuka siellä niitä myy, minä en voi mennä niihin käyn vaan siisteissä kaupoissa.
Ostin myös laukun 450 e ja nyt olen pitänyt sitä viisi kertaa, en kyllä jkerro kenellekkään että on noin monta kertaa ollut käytössä, mutta aion pyytää siitä 3 euroa.
Kirpparilla on ylihinnoitellut tavarat, en itse kehtaa pyytää 3 e mistään enemenpää.

2

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samoissamennään

      Siinä se menee kolemeen kertaan... ei kauemmin siten on jo vanha ja kulunut. Minusta pitää ihmisten nähdä ja kehua sitä että minulla onv araa uusiin vaatteisiin ja kalleisiin.
      En koskaan osta halpisvaatteita vaan hintataso on oltava 150 luokkaa. Yleensä ostan pariisista ja italiasta... käyn viisi kertaa vuodessa ja tuon runsaasti uusia muotivaatteita koko perheelle.

      • LouisVuitton

        Jaa mitä!, sinulla "onv araa"??Mikä on 150 luokkainen hintataso?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      164
      4602
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      197
      3302
    3. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      156
      2902
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      113
      2881
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      39
      2820
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      45
      2175
    7. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      13
      2097
    8. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      55
      2015
    9. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1915
    10. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      60
      1441
    Aihe