Kaikki on Isäntien vallassa, edutkin saat jotain jos jää ja nöyrryt !
Saulilla oli rahoittajina köyhemmät Olikarkit, kuin Putinin lähipiiri , väittää epädemokraattine media ??
Suomipoika noteeraa vain Venäjän rikkaat trollaamalla, jenkit mainitaan ihannoimalla ja se ns. Sana kristillisyyttä ?
Saulilla oli rahoittajina köyhemmät Olikarkit, kuin Putinin lähipiiri , väittää epädemokraattine media ??
Suomipoika noteeraa vain Venäjän rikkaat trollaamalla, jenkit mainitaan ihannoimalla ja se ns. Sana kristillisyyttä ?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eikö siellä hallituksessa ole lainkaan perustuslain tuntemusta? Miten ylipäätään on mahdollista tälläinen lain huono valmistelu joka ei huomioi lainkaan perustuslakia?
Tätä SOTEA on suunniteltu ja valmisteltu (vatuloitu) ja jatkuvasti ollaan saman ongelman edessä eli on perustuslaillisia ongelmia. Nyt vaalin ajoituksen suhteen?
Mihin Suomi tarvii näin huonoa osaamatonta hallitusta? Taitaa olla todellinen vajakkihallitus asialla.
"Mihin Suomi tarvii näin huonoa hallitusta".
Ei Suomi tällaista hallitusta mihinkään tarvitsekkaat, tämä hallitus on hirveä epäonni koko Suomen kansalle. Näyttää siltä, että kuljemme kohti sisällissotaa
Viimeisen vallankaappauksen teki oikeisto Kerenskin kasakoiden avulla, henäkuussa 1917 miehittäissään Demari enemmistöisen kansaneduston.
Perustuslain ja vastaiset vilpilliset vaalit pantiin pystyyn, kuin Ukrainassa pelottelemalla vasemmisto äänestäjiä.
Nyt on menossa palkkojen huutokauppa neuvottelut, pakko uhitus saatteena ? "Missähän demokratia tappajaisissa maa elää, kun sotaharjoituksetkin ajaa asioiden edelle ?