"Eikö yksi pakkoruotsin poisto ole lopullisen kielirauhan väärti?"
Vetoomus ruotsinkielisille aitosuomalaisille!
kielirauhan_kannattaja
757
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hyvä vetoomus! Miksi kaksi suurinta kansanosaa ei vois elää rauhassa toistensa oikeuksia kunnioittaen TASA-arvoisuuden merkeissä?
Ei suomenkielisten kielivapaus ole ruotsinkielisiltä pois. Se on pelkkää RKP- ja surueliitin propagandaa.
Vaikka nettisvekot muuta väittävätkin on pakkoruotsin poisto nimenomaan surutahojen käsissä. Korruptoidut puoluejohdot eivät poista pakkoruotsia ilman surutahojen lupaa.
JOTEN surut saavat syyttää vain itseään suomalaisten ja mamujenkin lisääntyvästä hurrivihasta!
Valitettavasti fennoihin ei voi luottaa näissä kieliasioissa. Suomalaisuuden Litto Taloineen veti maton alta oikein kirkkaasti ja voi sanoa, että luotto hävisi saman tien. Kyykyttäminen ei ole luottamuksen osoittamista.
Är man inte dummare än tåget förstår man ju att pakkoruotsi är bara början, tar vi bort den öppnar vi en motorväg till sverige som vi alla snart blir tvingade att ta.
Ehkä pakkoruotsituksen lopettaminen olisi alku normaaliin länsimaisen kielipolitiikkaan? Mikä siinä suruja niin pelottaa!?
Surut ovat, uskallan sanoa, maailman parhaimmassa asemassa oleva vähemmistö demokraattisissa maissa ILMAN mitään etuiluasemaakaan!
Miksi se ei muka riitä!? Tulee mieleen vain yksi selitys: Surut pitävät itseään toistaistoisina kansalaisina, jotka eivät pärjää tasaveroisessa asemassa muiden kansanosien rinnalla. Todella noloa....
Enemmistö sanoo onneksi: EI! tala-arvolle.
---------------"-------------- Kyllä tasa-arvolle.
Komppaan!!!