Vanhoillislestadiolaisia.
Saatana rakastaa omiaan
Rakkautta_riittää
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kukapa ei Jumalan pyhää joukkoa rakastasi.
Niin saatana kuin sinäkin Saatanan lapsi, helluntailainen tenniksen pelaaja.
Oletko ikinä miettinyt että ehkä sinunkin uskosi Jumalaan on täysin harhaa? Saat vastauksen siihen kun mietit omaa henkistä kehitystäsi ja sen tilaa. Onko usko jumalaan tuonut sinulle mielenrauhan vai tuoko se pelkoa?
Miten sinä heinolalainen ilkeät tällä tavalla pilkata Jumalan lapsia? Näin tehdessäsi pilkkaat Jumalaa. Miten Jumalan lasten talostelu on pois sinulta, heinolalainen, jolla ei ole minkäänlaista uskonnollista vakaumusta etkä edes etsi Jumalaa? Eikö sinulla ole minkäänlaisia käytöstapoja? Häpeäisit edes.
Kuuntelitko tänään jumalanpalvelusta Utajärveltä? Siellä kerrottiin, että paha on aina keskuudessamme. Olethan sinä...
Katkeruus on niin syvällä hänellä ettei pääse siitä yli. Muuten hänen mesoaminen ei kohdistu vain yhteen ryhmään. Uskomisella, Jumalalla, raamatulla ja Jeesuksella ja hänellä ei ole mitään yhteistä.
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/hyvaksikaytto-puhuttaa-helluntailaisia/1960246
-
samaa touhua eri uskonlahko. Tämän vuoksi olen vahvasti sitä mieltä että kaikki uskonto on vain pahan alku ja juuri.
mielestäni helluntailasten yli menevä rikollisuus johtuu paljon siitäkin, että heissä vaikuttaa mustalaiskulttuuri, vangit, ja entiset vangit. Rikollisten helppo mennä lapsen nainnin jälkeen Salemiin ylennyksen toivossa, kun polvirukoilu vapauttaa vastuusta. lopuksi upotus ja muikkusukellus jorpakkoon.
Kuulemma näinkin on maaseudulla taannoin käynyt: "vaatteet vaihdetaan julkisesti jorpakon vieressä ja helluntaipastori seuraa kyrpä pystyssä vieressä"