Saan paniikkikohtauksia töissä

Jenni8444

Työskentelee asiakaspalvelualalla ja olen ruennut saamaan paniikkikohtauksia jos joudun palvelemaan jotakin tuttua. Eli nämä kohtaukset saan siis kassalla ja jos pitkä kassajono ja erehdyn katsomaan jonoon ja nään siellä jonkin tutun tai kaverin.. Sydän hyppää saman tien kurkkuun ja saan kohtauksen. Kädet tärisee ja tuntuu että jalat lähtee alta. Yritäpä siinä sitten palvella asiakkaat. Ei onnistu.
Onko muilla tällaista? Miten saisin mielen hallittua? Mistä voi johtua? Auttakaa :(

2

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Artsi7862

      Kai se on mokaamisen pelkoa. Itseasiassa pitäis mokailla enemmän. Mokat ovat harmittomia ja vapauttavia juttuja. Ja sitä paitsi kaikki mokailee.

      • MinniP

        Olen tismalleen samaa mieltä!
        Heti kun annat itsellesi luvan mokata, pyörtyä, yrjötä jne., alkaa kummasti helpottaa. Koska mitä sitten, vaikka mokaisit? Kaikki ihmiset mokailevat, perkele presidenttikin mokaa joskus! Ihan älytöntä siis pelätä jotain niin tavallista, niin arkipäiväistä, hitto tyhjänpäiväistä! :) Don't worry, be happy!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4418
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      152
      3261
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2544
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      53
      2524
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      110
      2235
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1893
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1662
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1626
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      169
      1530
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1265
    Aihe