keskusteluja jimnystä

myynti____

Keskustelkaahan runsain joukoin jimnystä, tuosta suzukin myyntimenestyksestä. Laittakaa paljon viestejä, koska jimny on niin paljon myyty ja käyttäjiä on paljon. Vuosittainhan niitä myydään n 6 kpl ja viime vuonna jopa 11 kpl, joten huippu auto on.

7

127

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suzuki.Forklift

      Muotoilu on sellaista että jos takaluukun taakse laitettaisiin trukin puomi ja haarukat niin täydestä menisi.

    • Ajatelepaite

      Hyvä MAASTOAUTO, muuhun käyttöön sopii välttävästi.
      Kestävä kaikin puolin.
      Käyttökulut suurehkon henkilöauton luokkaa...

      • GrandinPikkuveli

        Kulutus-lukemat on korkeita. 1,3 l bensakone ja melkein Grandin luokkaa kulutus tuolla Jimnyllä. Akselilukkojen puuttuminen on iso puutos, mutta onhan Jimny halpis-maasturi. Ei silti mikään huono tekele. Valmistumaana Japani herättää luottamusta!


    • 200tkmajettu

      Erittäin luotettava ja tekniikka toimii, eipä ole ollut vikoja joten käyttökustannukset pienet. Harrasteautona todella hyvä ja menee maantielläkin jos ei ole avuton rattimies.

    • Ei-kokemusta

      Jimnystä, mutta edeltäjästä Suzuki Samuraista 1.3, vm. 1986 on. Tämä ihmeauto oli super kestävä ja sillä pääsi paikasta A paikkaan B. Ostin sen uutena, ajoin n. 500.000 km. Uskoisin, että Jimnykin on kulkuneuvo, useat autothan ovat leikkikaluja, Suzuki ei kuulu niiden joukkoon.
      Itseäni ei haittaa, jos Suzukia Jimnyä myydään vähän Suomessa, myyntimäärä ei tässä kerro huonoudesta, vaan autokansan tiedonpuutteesta. Itselleni löytyy Suzuki helposti käytettyjen joukosta, tuskin enää uutta autoa ostan. Nyt vanha Vitara vm. 1995, ei ihan yhtä hyvä kuin Samurai, mutta palvelee itseäni, kuten oikean auton kuuluu tehdä.

      • Mulla2Suzukia

        Niin, jos joku on tyytyväinen Suzukiinsa tai on joskus ollut, on ikävää että palstalla vierailevat Keljuilijat iskevät... armottomasti ja hävyttömästi.


    • SuzukillaPerille

      Se vanha maasturi-Suzuki oli enemmän JEEPPIMÄINEN ulkonäkönsä puolesta. Kehuttu sitä vanhaa kyllä on. Ei ole aukottomasti osoitettu, että Suzuki-laatu olisi romahtanut Samuraista Jimnyyn siirryttäessä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      268
      3363
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      99
      1589
    3. 66
      1213
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1049
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      55
      1015
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      50
      966
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      951
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      797
    9. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      782
    10. Olet hirviö

      Eikä kukaan saa mua muuttamaan mieltäni.
      Ikävä
      114
      738
    Aihe