Keskustelkaahan runsain joukoin jimnystä, tuosta suzukin myyntimenestyksestä. Laittakaa paljon viestejä, koska jimny on niin paljon myyty ja käyttäjiä on paljon. Vuosittainhan niitä myydään n 6 kpl ja viime vuonna jopa 11 kpl, joten huippu auto on.
keskusteluja jimnystä
7
120
Vastaukset
- Suzuki.Forklift
Muotoilu on sellaista että jos takaluukun taakse laitettaisiin trukin puomi ja haarukat niin täydestä menisi.
- Ajatelepaite
Hyvä MAASTOAUTO, muuhun käyttöön sopii välttävästi.
Kestävä kaikin puolin.
Käyttökulut suurehkon henkilöauton luokkaa...- GrandinPikkuveli
Kulutus-lukemat on korkeita. 1,3 l bensakone ja melkein Grandin luokkaa kulutus tuolla Jimnyllä. Akselilukkojen puuttuminen on iso puutos, mutta onhan Jimny halpis-maasturi. Ei silti mikään huono tekele. Valmistumaana Japani herättää luottamusta!
- 200tkmajettu
Erittäin luotettava ja tekniikka toimii, eipä ole ollut vikoja joten käyttökustannukset pienet. Harrasteautona todella hyvä ja menee maantielläkin jos ei ole avuton rattimies.
- Ei-kokemusta
Jimnystä, mutta edeltäjästä Suzuki Samuraista 1.3, vm. 1986 on. Tämä ihmeauto oli super kestävä ja sillä pääsi paikasta A paikkaan B. Ostin sen uutena, ajoin n. 500.000 km. Uskoisin, että Jimnykin on kulkuneuvo, useat autothan ovat leikkikaluja, Suzuki ei kuulu niiden joukkoon.
Itseäni ei haittaa, jos Suzukia Jimnyä myydään vähän Suomessa, myyntimäärä ei tässä kerro huonoudesta, vaan autokansan tiedonpuutteesta. Itselleni löytyy Suzuki helposti käytettyjen joukosta, tuskin enää uutta autoa ostan. Nyt vanha Vitara vm. 1995, ei ihan yhtä hyvä kuin Samurai, mutta palvelee itseäni, kuten oikean auton kuuluu tehdä.- Mulla2Suzukia
Niin, jos joku on tyytyväinen Suzukiinsa tai on joskus ollut, on ikävää että palstalla vierailevat Keljuilijat iskevät... armottomasti ja hävyttömästi.
- SuzukillaPerille
Se vanha maasturi-Suzuki oli enemmän JEEPPIMÄINEN ulkonäkönsä puolesta. Kehuttu sitä vanhaa kyllä on. Ei ole aukottomasti osoitettu, että Suzuki-laatu olisi romahtanut Samuraista Jimnyyn siirryttäessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3499359Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat865829Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3635419SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden913804Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33222Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662783Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal722757Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52543Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72478- 1132446