Hei
Jos sinulla tai jollakulla on Shettis niin miten juttuun se tulee muiden hevosten kaa?
-------------------------------------------------
Vastailkaapas..
!
Shettikset ja muut hevoset.
5
294
Vastaukset
- minä vaa...
kaveril on shettis ja lämppäri...ne tulee juttuu mut jos on kaks hevost ni ainaki sitä shettist syrjittii!!en tiedä oliks tost apuu mut kummiskii!!
- Satu
Tallilla missä käyn on monta shettistä.
Ne ovat kaikki yleensä parin lämpöisen, suokin ja newforestin kanssa samalla laitumella. Eikä ole sen ihmeellisempäi ongelmia. Ja lauma se on, vaikka mukana on pari shettistäkin. Ei hevoset katsoa ulkonäköä tai kokoa! :)
Falabellojakin ostetaan ihan vain hevosen // ponin seuraksi. Sitä voi melkein verrata shettikseen. - omistaja
mul on shettis ja lv. hyvin ovat tulleet toimeen paitsi kun isompi on kiimassa niin koittaa potkia ponia.
mut ihan hyvin on mennyt ettei sillai ongelmia.
sukulaisellani on 2 suokki ruunaa, 1 lv tamma ja 1 shettis tamma ja poni kiusaa ja isottelee ja puree niitä muita, kerran hyökkäs ison ruunan päälle kun tää oli piehtaroimassa ja kohta kuului kiva mäjäys kun poni sai kaviota kylkeen.
lv tamma on kyl ottanut sen suojiinsa ja pitää varsanaan (tammalla on ennen ollut omia varsoja joten ehkä siksi on niin äidillinin poniakin kohtaan) mutta joskus jos poni sitä puree tms niin se potkaisee myös mutta ei kauheen lujaa.
jotkut tulee toimeen, toiset ei, oman ponini isä huitoi etukavioilla yhden 3 vuotiaan suomen orin turvan verille, että se on vähän kiinni eläimestäkin että onko se rauhallinen vai riitaa haastava jne
- aep
Itellä ei ole shettistä mut tunnen yhen huldan ja ainakin se pärjää tosi hyvin toisen ison hevosen kanssa mut en tiiä onko vaan lapsuuden kavereita samassa tarhassa ainakin on T:annukka
- Hepohöperö
Tallille missä käyn tuotiin suokki ja shettis mitkä oli tottuneet olemaan samassa tarhassa. Tämä shettis ja suokki olivat ennestään tosi hyviä kavereita. Ne laitettiin tietysti samaan tarhaan. Kyllä ne aluksi oikein hyvin viihtyivät toistensa seurassa, mutta ne oli pakko erottaa, kun leikit kävivät turhan rajuiksi. (Suokki nosti shettistä niskasta ilmaan..)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1192596Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J681078Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2091030- 39982
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38921- 47894
- 36866
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke122842Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35812- 3746