Timo Soini on ottanut yhteyden Putininiin. Putin luottaa Timo Soiniin. Putin on sanonut tekevänsä jotain. Tämän lisäksi Suomen hallitus on sanonut että 1700 tarvii tienata ennenkuin saa perheensä Suomeen.
Stoppipakolaispolitiikkaan
eituleenääpa
2883
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Joo kyllä. Soini ja Puutin ovat jotakuinkin samalla "älykkyys" tasolla niin varmaan tulevat hyvin toimeen keskenään.
Minusta alle 3500 Eur tienaava suomalainen ei saisi viedä perhettään ulos suomesta ja Persuille täysikielto.
Mutta kuka maahanmuuttaja tienaa tuon rahan. Eli käytännössä maahanmuutto on estetty nyt.
Tyypillistä persuymmärrystä. Eli siis totaalista tyhmyyttä.
Turvapaikanhakijat pääsevät edelleen maahan. Oleskeluluvan saatuaan heillä on 3 kk aikaa saada perheensä tänne ilman että tulorajoja tarvitsee noudattaa.
Mutta tulorajat estävät kyllä tehokkaasti suomalaisia saamasta aviopuolisoitaan Suomeen. Jos vaikka opiskelee Englannissa ja löytää sieltä itselleen vaimon eipä saakaan tätä Suomeen. Hieno saavutus persuilta vai mitä?
Soinilla ei ole mitään asiaa Venäjälle, hän on siellä "persona non grata", vai muistatteko tapausta että joku naapurimaa ei olisi kutsunut ulkoministeriämme vierailulle vaikka tämä on ollut virassa lähes vuoden? Ruotsiinhan Soini meni kutsumatta ja vastaanotto oli sen mukainen.
soini vastustaa natoa
Hei jumankauta juu,lhetään tämä Soini kumppaneineen venäjälle ja ihan siperiaan valtion tukemana,sitten äkkiä vetäistään portit kiini ja syytetään maanpetoksesta ja suomen kansan harhautuksesta.
Sillä päästään kieroista perussuomalaisita heti miten,ilmanen matka siperiiaan valmiina lähtöön,kansa perkele maksaa sen teille persuille,niin pahaa te teitte suomelle ja kansalle ettei sitä edes ahtisaari saanut aikaan.
Putin on luvannut tiukentaa rajavalvontaa Suomen rajalla. Tämän lisäksi hallitus on asettanut säännöksen että turvapaikanhakijan pitää tienata 1700 Euroa ennenkuin voi saada perheensä Suomeen.
Elisiiskäytännössä maahanmuutto on estetty nyt sitten.
Ei täysin. Joku Nokiainssi ehkä saattaa tienata tuon rahan. Mutta niitä ei ole paljon.
Kaikki pieleen. Tyypillinen persusaavutus siis.
Putinin lupaus ei pysäytä ketään. Vasta jos Putin myös toteuttaa lupauksensa se lopettaa itärajan yli tulevien pakolaisten tulon.
Tuo tuloraja ei ole 1700. Tuloraja koskee myös suomalaisia. Tuloraja ei koske oleskeluluvan saavia turvapaikanhakijoita kolmen kuukauden aikana.
Persut sössivät tämänkin jutun.
Timo Soinin ripulipuheet ei kuulkaa auta ,ne on vain soinin paskan jauhantaa ja ihmisten kusettamista.
"Putin lupasi hillitä tulijatulvaa Suomeen - Yle: Näin kävi oikeasti"
Turvapaikanhakijoiden tulo jatkuu entisellään Vladimir Putinin puheista huolimatta, kertoo Yle.
Sallan rajanylityspaikalle on tullut alkuvuoden aikana kolme autollista turvapaikanhakijoita päivässä. Lapin rajavartioston apulaiskomentaja Jussi Sainio sanoo, että minkäänlaisia merkkejä muutoksesta ei ole toistaiseksi näkyvissä.
Venäjän presidentti Vladimir Putin kehotti perjantaina turvallisuuspalvelu FSB:tä tiukentamaan Venäjältä pois pyrkivien turvapaikanhakijoiden kontrollia.
Viime viikonlopun aikana Venäjältä tuli Suomen puolelle 37 turvapaikanhakijaa. Heistä 32 tuli Sallan rajanylityspaikan kautta.
http://www.talouselama.fi/uutiset/putin-lupasi-hillita-tulijatulvaa-suomeen-yle-nain-kavi-oikeasti-6308543
Siinä oli teidän maahanmuuttoprojektit.
Tehdäänpä niin että kaikki höpelöt perust laitetaan matkalle siperiiaan ja rajat kiini.
Saat mitä (jopa tässä tilanteessa)tilaat.
Noi maahanmuuttajien ihmerehentelyt kertakaikkiaan - on nyt lopussa.
Vain harva maahanmuuttaja tienaa tuon.
Tämä tieto on jo ulkomailla tiedossa.
Eli käytännössä pakolaisvirta alkaa tyrehtymään. Jos jollain ihmisellä oikeasti hätäon -siihen tulee suhtautua maahanottaen. Persut ylitpäätään ovat skeptisiä tässä asiassa.
aivan helvetin hyvin todettu
hätä on subjektiivinen ja otto objektiivinen kun tuntee hätää
niin ottaa seinästä rahaa ottoautomaatista joka sossu antaa
Nehän vei amazonasin intiaaneja New Yorkiin ja ne kertoivat
kotona sitten että siellä on sellaisia RUOKAVARASTOJA joista haetaan
ruokaa ja sitä saa ilmaiseksi
jolloin tulkki sanoi CNN:n haastattelussa että ei se noin mennyt vaan
minä annoin kassalla kortin
jolloin inkkari sanoi joo joo mutta kassaneiti antoi sen takaisin
joten asia oli aivan selvä sen jälkeen ja kaikki inkkarit lähtivät
amazonasista New Yorkiin
Sitäsaat mitä tilaat.
Eikunsoinitosissaan
Jasestoppituleenyt.
Rummut Tampereen rajalle Tampereen rajalle.
Eikuntää maahanmuutto loppu nyt eikä justiinsa.
Kommentteja ei tule.
Pakolaisia on autettava hädässä mutta maamme tilanne taloudellisesti tällähetkellä on kestämätön. Tämän johdosta hallitus Persujen johdolla on ollut pakotettu kiristämään turvapaikanhakijoiden ehtoja.
1700 tarvii tienata joka kyllä onkova ehto. Persut ja hallitus tietää että se on monelle maahanmuuttajalle liikaa. Mutta perussuomalaisten tulee ajatella ensisijaoisesti perussuomalaisia.
Kunkaikkirahatonlahjoitettu Kreikkaan jo. Eli varahaa ei ole enää kauhesti jäljellä.
OlemmELAHJOITTANEET MILJAARDIMME kRERIKKAAN-TÄTENEMME VOI ENÄ PITÄÄ YLLÄ PAKOLAISPOLITIIKKAA.