Yksi löysiä leukojaan räyskyttäviin rakkikoiriin kuuluva Satakunnan Kansan päätoimittaja Tomi Lähdeniemi on yhdistynyt MV-lehden ajojahtiin. Tämä ............. imeskelevä viheliäinen surkimus ja pelle koittaa syyttää kumppaniensa kanssa MV-lehteä sananvapauden väärinkäytöstä. Tämä naurettava yritys johtuu siitä kun kansan keskuudessa salamannopeasti suosituksi noussut julkaisu kertoo suoraan faktoja pakolaisuuden kustannuksista ja epäkohdista. MV-lehti julkaisee myös rikoksista tuomittujen suomalaisten ja ulkomaalaisperäisten nimiä ja kuvia, jälkimmäisten kuvien ja nimien julkaisuista Tomin kaltaiset rakkikoirat ovat saaneet itselleen ripulilla höystettyjä itkupotkuraivareita.
Median rakkikoirat rähisevät
MedianRakkikoiralle
1289
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eräs Iltapäivälehti kirjoitti jo kiimoissaan että poliisi on ryhtynyt tutkimaan MV-lehteä. Fakta on että poliisi vasta pohtii onko edes syytä alkaa tutkimaan. Median rakit kusivat jo lähdössä kintuilleen. Tilanne, MV-lehti vs rakkikoirat 100-0!
korjasivat juttuaan 15:00 että poliisi ei tutki vielä muuta kuin että onko ylipäätänsä aihetta tutkia :)
Isot otsikot tottakai ovat ne joilla mielipiteitä muokataan.Ne kun osuu silmään kaupan kassajonossa ekana ja itse jutun sisältö saattaakin olla täysin eri.
Iltalehdet myyvät paskalättyänsä nimenomaan raflaavilla otsikoilla.Minkäänlaista asiasisältöä on turha toivoa.Mielipiteenmuokkaukseenhan nämä paskajulkaisut ovat tarkoitettu,kuten ylekin.
Totuus sattuu "suvaitsevaisten" päähän kovaa, siksi ajojahti.
Onko teillä joku pelko perseessä että teidän rakas lempisivustonne suljetaan?
Ei Satakunnan Kansan digisivustoa mihinkään suljeta, paskaa mahtuu maailmaan valtava määrä.
No, se itse asiassa suljetaan lähipäivinä. Paitsi maksavilta asiakkailta.
Satakunnan känsää ei tarvita muutenkaan joten eipä paljon haittaa yhden valhemedian sulkeminen.Sen saisi sulkea aivan kaikilta muiltakin,pysyvästi.
" naurettava yritys johtuu siitä kun kansan keskuudessa salamannopeasti suosituksi noussut julkaisu"
No sitten täytyy nauraa, taidamme vain nauraa hieman eri asioille ...
Mä nauran kaikille mv-lukijoille!
Suomen kansa ei ole yhtä kuin pieni joukko pelokkaita vähäpoikia, jotka pelkäävät sossusta saamiensa "tulojen" vähenevän.
Nimim. totuuttakehiin, nuole emäs minhua.
Voi teitä louskuttavia rakkikoiria. Mv-tyyliä noudattaen te hutkitte ennenkuin tutkitte. Kyllä se tutkintakin ihan totta oli, kun vaan malttoi odottaa että saivat hommankäyntiin.
http://www.satakunnankansa.fi/kotimaa/stt-poliisi-on-aloittanut-esitutkinnan-johan-backmanista-ja-ilja-janitskinista/
Kuunteles se puhelinnauhoite kun stt:n louskuttaja soittaa janitskinille ja kyselee typeriä.Vaihtaa puheitaan usein puhelun aikana eikä kykene muuhun kuin änkytykseen.nauhoite on mvlehden sivuilla mutta sähän et voi edes käydä siellä koska sun maailmankuvaan ei mahdu totuus mistään asiasta.Unelma monikulttuurisesta,islamistisesta Suomesta vain kytee korvien välissä etkä halua edes kuunnella totuutta.
Alkaispa jo sisällissota ja punaisten kyyditykset rajalle unelmineen..