Kilpailusta pelästyneet taksikuskit mustamaalaavat ja suorastaan valehtelevat Uberista täällä palstalla. Väitetään laittomaksi ties millä eri perusteilla. Mikään näistä väitteistä ei kestä lähempää tarkastelua ja on puhdasta mustamaalaamista. Kateelliset taksikuskit keksivät näitä juttuja omasta päästään. Eikö olisi jo aika perinteisen taksikuskin myöntää tappio uudenaikaiselle, kiiltävälle ja palvelualan rautaiselle ammattilaiselle eli Uber-taksille?
Palsta täynnä valehtelua
11
54
Vastaukset
- ÄläRuokiTrollia
Hanki elämä juniori. Trollitehdas suoltaa tarinoita. Monesko aloittamasi satu tämä nyt oli? MUILLE ÄLÄ RUOKI TROLLIA
- IsäntäKuski
Nyt kaikki tarkkana. Vain Taksikuskien harjoittama laillinen, luvanvarainen ja y-tunnuksella varustettu TROLLAUS on sallittua. Muiden on parempi pysyä täältä kaiken kansan arvostamalta palstalta poissa.
- ViidenTähdenUberTaksi
Näin se on. Heti kun kirjoittaa asiallisen asiapitoisen vastineen niin syytetään ja mustamaalataan trolliksi. Itse trollaat kokoajan valheita ja provoa!
- NohNohNoh
ViidenTähdenUberTaksi kirjoitti:
Näin se on. Heti kun kirjoittaa asiallisen asiapitoisen vastineen niin syytetään ja mustamaalataan trolliksi. Itse trollaat kokoajan valheita ja provoa!
Asiallisen.... asiapitoisen.......huh huh
- etrg45tr453
Mulle on aivan sama mistä se palkka tulee, taksista, yyperistä, lyyperistä vai mistä..
Jos se yyperi kerran on niin loistava niin ootan sitä muna pystyssä! - MäTapanSutHintti
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14116509/laitonta-tai-ei
Totta, esim tohon ei taksikuskit voi vastata ASIALLISESTI... pelkää kai että vatsaavat palvelut yleistyy liikaa- RunosmänKiskanTuomas
Tuomas................Mene kiskalle. Laske Alv sipsipussille.
- MäTapanSutPelle
RunosmänKiskanTuomas kirjoitti:
Tuomas................Mene kiskalle. Laske Alv sipsipussille.
Voi raukka parka!
Työttömyyskö se harmittaa? Noh et ole ainut työtön takiskuski, teitä on MONIA...
Ei se työtilanne huonoilal trolleilla parane - SiSuSagaViestiPuuSattuu
MäTapanSutPelle kirjoitti:
Voi raukka parka!
Työttömyyskö se harmittaa? Noh et ole ainut työtön takiskuski, teitä on MONIA...
Ei se työtilanne huonoilal trolleilla paraneOnko sulla joku ongelma? Tappamassa taas, 140 cm kuorma-auto kuski mukamas ja uhoaa tapavansa. Vai oletko sähkömies, paketti- ja pankkiautomaatti, taksiesa vai mikä? Eikä äiti antanut lämmintä maitoa bussissa nimimerkillesi. Muista kirjoittaa firman nimi niin ettei firman johto saa siitä selvää kuten Runzomeen Kiska. Oikein mukavaa illanjatkoa sulle Sisu Määttä, laitatko viiskasia koneeseen ja samalla VietipuuTaiSatuu kirjoittaa Sagalle? Onko tullut lisää aiheettomia sakkoja kaisulta? Mites lämpömittari, saitkos siitäkin sakot? Vieläkö myisit kaljaa eurolla tuoppi ja ajaisit taksia 10,-/ h koska se on sun unelmatyö? Roskiskuskin hommakin on sun unelmatyö. On sun tarinat niin sairaita ettei mitään rajaa Tuomas. Tämä ei ole MYYTTI, eiks jep
- MeidänPikkuTuomas
Tappamassa hinttejä, itseskös meinasit surmata?
- NohNohNoh
MäTapanSutPelle kirjoitti:
Voi raukka parka!
Työttömyyskö se harmittaa? Noh et ole ainut työtön takiskuski, teitä on MONIA...
Ei se työtilanne huonoilal trolleilla paraneKiitos avohoidolle.....huh huh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait269948Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768