Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kuumavaha

Miten on voiko kuumavahalla vetää posliiniksi? Siis kun kaikissa ihokarvanpoistoaineissa sanotaan, että niitä ei saisi käyttää intiimialueilla?
3976
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

hyvin onnistuu. Ei tosin ole ihan kivuton toimenpide..

Äänestä

Ainakin Bodyshopin sugar toimii hyvin häpykarvojen poistoon. Kysyin asiaa kempsusta joskus, ja tätä suosittelivat.

Äänestä
  • Kuinka kauan pysyy sileänä ilman sänkeä? Itse olen käyttänyt aikaisemmin veet-voidetta muovilastan kanssa ja sänki ilmaantu jo seuraavana päivänä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sänki kirjoitti:

Miten on voiko kuumavahalla vetää posliiniksi? Siis kun kaikissa ihokarvanpoistoaineissa sanotaan, että niitä ei saisi käyttää intiimialueilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu