Vastaaja oli ehdottanut sukupuoliyhteyttä ja kuvannut omia fantasioitaan siitä, miten hän harjoittaisi sukupuoliyhteyttä asianomistajan kanssa.
Vastaaja oli näin ollen syyllistynyt oikeuden mukaan törkeään lapsen seksuaalisen hyväksikäytön yritykseen.
Käräjäoikeus oli velvoittanut vastaajan suorittamaan asianomistajalle korvaukseksi tilapäisestä haitasta 4.000 euroa ja kärsimyksestä 3.000 euroa.
Seitsemän tonnia plus oikeudenkäyntikulut ja asianajajien palkkiot, siitä että netissä sanoo jollekin tepelle "vittu kun oot hyvän näkönen, tekis mieli n**sia"?
Kannattiko?
Se joutu maksaan pahimmillaan pitkälle toistakymmentä tuhatta tollasen takia?
Nettihyväksikäytön yritys
4
147
Vastaukset
Mitkä oikeudenkäyntikulut? Rikosasioissa oikeudenkäynti on ilmainen :)
Noh itsekin olen useita kertoja ollut raiskauksen uhrina ja monta kertaa myös tekijänä, juttujen/koskettelun/katselun/paneskelun muodossa- pedohunter67
Seuraavaksi pitää tulla kuolemantuomio jos aikuinen on esim. netissä maksamassa laskujaan. Koska netissä oleminenhan saattaa olla hyväksikäytön yrittämistä! Missäs muualla sitä yrittäisi nettihyväksikäyttöä!
- äityli94
On tieteellinen fakta, että seksuaalissävytteinen puketuminen (esim shortsit kesällä) tuhoaa kaikkien vastaantulevien lasten elämät. Kuolemantuomio saatava voimaan kaikille aikuisille ihmissaastoille, jotka pukeutuvat säädyttömästi!
- Puntitmärkinäpakkasella
Juuri näin! Täällä moni ällötys odottaa vielä tuomiotaan. Kannattaa ruveta ajoissa säästämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2603259Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell201809Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.231473- 811314
- 1371018
- 81954
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.61768Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86716Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.60648Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗50606