"RS Skodisti on liikenteessä kuin joku rillipäinen ja hölmö nörtti, joka osallistuu itsepuolustuskurssille ja kahden viikon kurssilla käynnin jälkeen heiluttelee nakkikojulla narujaan viikonloppuisin. Tuollaiselle hahmolle ei voi kauemmin kamppailulajeja harrastaneena kuin nauraa, mutta tiedämme miten käy kun tämä narukäsi skodisti käy hankalaksi. Sama pätee liikenteessä kun Skoda RS jää tarvittaessa todella monelle ajo-ominaisuuksiltaan paremmalle länsiautolle. "
Poimittu eräältä automerkkipalstalta, todella osuvasti sanottu Skodasta
Poimittu eräältä automerkkipalstalta, todella osuvasti sanottu Skodasta
Vastaukset 11
Vanhimmat
BUAHAHHAHAHAHHAHAHAHHAAA
NAPAKYMPPI VERTAUS!!!
Hei trolli, Itse keksit tämän henkilöön menevän solvauksen, ei sellaista ole aikaisemmin kirjoitettu millään automerkkipalstalla. Taisit vielä itse vastata itsellesi alleviivataksesi kirjoituksen "hauskuutta".
kyseessä on vertaus, ei tuossa ole mainittu ketään tiettyä yksilöä, vain se hieman metsäjuntilta haiseva RS kuski joka toimii juurikin aloituksessa kuvatulla tavalla.
Harmittaako kuulua tuohon ryhmään kun noin kiristää otsapantaa?
Minusta näyttää, että erään trollin otsapantaa on kiristänyt jo pitkän aikaa, kun tällaisia kirjoituksia tänne tuuppaa.
"Poimittu eräältä automerkkipalstalta" no sehän on ihan valetta, itse sepitit taas tämänkin koko jutun.
Mistäs sä tiedät mistä poimittuuuuuu
Jätä nämä turhat jorinat pois.
Tuon lainausmerkeissä olevan tekstin kirjoittaja tuskin on kamppailulajien harrastaja. Ainakaan itämaisten lajien. Niissä kun on yhtenä pääperiaatteena se, että elämä ja jokainen elävä on arvokas, ja kaikkia pitää kohdella kunnioittaen. Todellinen lajin harrastaja ei tuollaisia viestejä kirjoittele. Omien kokemusten perusteella tuolla asenteella lajiin mukaan tulevat karsiutuvat pois aika pian lajin piiristä.
Itämaiset lajit on kaikessa naurettavuudessaan tarkoitettu juuri niille jotka luulevat jo valmiiksi itsestään liikaa. Kukkakepeille ja nörteille tosiaan. Todelliset taistelijat löytyvät nyrkkeilyn ja vapaaottelun puolelta. Itämaiset lajit on tälläsii: haja haja hoo haja haja..huuto kuuluu ja naurettavan näköstä tehotonta tekniikkaa:) olen niitä harrastanut mutta onneksi huomasin nyrkkeilyn olevan kovempi ja tehokkkaampi, nyt kilpailen nyrkkeilyssä:)
Niinpä niin. Arvostan kyllä nyrkkeilyäkin, kova laji, mutta siinäkin lajissa oikea harrastaja jättää uhon kehään, eikä hauku muita. Joten tuskin olet tuotakaan harrastanut.
Mistä löytyy dataa?
Juurikin noin. Skodakuski on sikamaisen liikennekäytöksen viimeisin evoluutio ainakin Suomessa. Vai laitetaanko linkkiä kesän 2014 rekan ohitteluvideoon? Oiva esimerkki äärimmilleen viedystä kusipäisyydestä ja jäi vieläpä onneksi videolle. Sillä pärinäpetterillä loppui onneksi työtkin videon julkaisun jälkeen ja Skoda lähti paaliin leasing-firmalle.
Erikoista on, että nuo sikailevat Skodistit ovat yleensä jo lähes keski-ikäisiä aikuisia ihmisiä. Repivät niillä TDI vehkeillä kaiken minkä motista saa irti (eli ei paljoakaan suorituskykyä) ja pelleilevät kuin alakoululaiset