Laki sanoo näin.Normaali luottamusmies tajuaa lähteä ennen pakkoa.
Normaali ei kyllä edes syyllisty rikoksiin.
41 §
Rikollinen menettely luottamustoimen ulkopuolella
Jos luottamushenkilö on asetettu syytteeseen rikoksesta, jonka laatu tai tekotapa osoittaa, ettei hän voi toimia luottamustehtävässään sen edellyttämällä tavalla, valtuusto voi oikeudenkäynnin ajaksi pidättää hänet toimestaan. Pidättämispäätös voidaan panna täytäntöön heti. (1.2.2002/81)
ARTO HIRVONEN epäiltynä vakaviin rikoksiin
13
531
Vastaukset
- Jarssutrolleri
Näyttää Jari Taipaleen mustamaalaamiselta. Itse hänet on potkittu menemään trollauksien ja huonon käytöksen ja muista syistä kaivamalla persuissa toisista selän takana juttuja trollaten. Koko aja trollaa vieläkin tarkoituksena tehdä miinusta toisille. Hivosta ei ole asetettu syytteeseen mistään, ei pidä paikkaansa nuo jutut. Jos sanaa kuitenkin on käytetty nyt tässä, mutta silti törkeetä solvausta. Yritetään tehdä vahinkoa. Jarssua ei kannata ottaa todesta millään lailla kun ei ole perustaa siihen, veivari on.
- niisemennöö
Et atro osannut edes omaa nimeäsi kirjoittaa oikein. Totuus on että poliisilta ei ole tullut ilmoitusta etteikö rikoksia olisi tapahtunut. Siispä odotellaan vaan rauhassa, kyllä Suomessa raiskari tuomionsa saa ja syytön vapautetaan.
- Tuomio.lain.mukaan
" Jos sanaa kuitenkin on käytetty nyt tässä, mutta silti törkeetä solvausta."
Tuo teksti jota kritisoit,on suoraan Suomen Laista.
Oletko kuullut sellaisesta ? Se on kuin Veikko Vennamon ohjeet tyhmille mutta painavampaa lakitekstiä.
Ymmärrätkö nyt,edes vähän?
Tyhmä ymmärtää hävetä,syyllinen erota. - Anonyymi
Varjojen mailla on entinen persuTaipale.
Oli politiikassa nolla. Juorusi ja riiteli. Siihen ne sen aikaansaannokset enemmälti jäivät. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varjojen mailla on entinen persuTaipale.
Oli politiikassa nolla. Juorusi ja riiteli. Siihen ne sen aikaansaannokset enemmälti jäivät.Miehikkälässä törkeät teot. Lopulta se kusi omiin muroihin. Katkeruus jäi ja loputon viha persuihin vaikka ei ollut persujen syytä ison potin menetykset.
- tässä.faktaa
"Perussuomalaisia edeltäneen SMP:n kenttäpäällikkönä toiminut Hirvonen vangittiin lauantaina Päijät-Hämeen käräjäoikeudessa kahdesta rikoksesta epäiltynä.
68-vuotiasta Hirvosta epäillään raiskauksesta ja seksuaalipalvelujen ostamisesta nuorelta. Rikoslain mukaan jälkimmäinen tarkoittaa alle 18-vuotiasta henkilöä.
Päijät-Hämeen käräjäoikeuden mukaan Hirvosta epäillään rikoksista, jotka ovat tapahtuneet 18. kesäkuuta ja 25. syyskuuta välisenä aikana Lahdessa.
Tutkinnanjohtaja Jari Kiiskinen Hämeen poliisilaitokselta ei kommentoi asiaa tässä vaiheessa millään tavalla. Kiiskinen ei ota kantaa myöskään uhrin ikään.
Käräjäoikeus määräsi Hirvosen vangitsemispäätöksen salaiseksi."
Lähde IL 16.12.2015 - Anonyymi
Laamanni, nimies, presidentti, kaikki, ON TAPAHTUNUT RIKOS!
- Anonyymi
Laamanni, nimimies, presidentti, kaikki,poliisi
OLI TAPAHTUNUT RIKOS LAHDESSA!
Synninpäästö Kymin kirkon lehterillä Jouluaattona, herran haltuun. - Anonyymi
Vanhus kävi Lahdessa ostamassa alaikäisen koiraa taluttaessaan samalla tytölle juomaa
- Anonyymi
Iljettävää toimintaa poliittiselta päättäjältä, jaloitteli alaikäisen ja hänen koiraansa taluttaen Lahden Alkoon
Kotkasta sanoi menneensä hyväähyvyttään auttamaan nuorta koiran ulkoilutuksessa.- Anonyymi
taisi vähän myös alaikäisen pinppiä samalla nuohota.
- Anonyymi
Persut osaa.
- Anonyymi
Jiri Keronen kuristi puolisoaan, virtsasi julkisella paikalla ja poltti kannabista – PS otti ehdolle
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen1185221Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1844446Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1764380Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik1033600Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast303351Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa463221Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi173209Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä153099Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas803044Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL582965