Kauheeta rasismia kauppakeskuksessa!

rasismiataas

Istuin tänään erään kauppakeskuksen kahvilassa ja kuulin miten kaksi vanhempaa rouvaa puhui kaikenlaisista asioista. Jossain vaiheessa keskustelu sivusi myös turvapaikanhakijoita. Rouvat tuntuivat olevan sitä mieltä että tuhansien muslimimiesten maahantulo saattaa aiheuttaa ongelmia. Lisäksi toinen sanoi että pitäisi ottaa enemmän naisia ja lapsia, ei vaan yksintulevia miehiä. "Nuokin tuolla on kaikki miehiä.." hän sanoi ja viittasi n. parinkymmenen turvapaikanhakijan ryhmään joka istui penkeillä.

Siis voitteko kuvitella millaista rasismia keskellä päivää ja julkisella paikalla! Eihän tällaista pidä suvaita. Jälkikäteen tuli mieleen että olisi pitänyt pyytää vartija paikalle että hän olisi voinut puuttua tilanteeseen. Ehkä menen huomenna poliisilaitokselle tekemään rikosilmoituksen vihapuheesta. Poliisi voisi ehkä yrittää kauppakeskuksen valvontakamera tallenteen avulla yrittää selvittää näiden rouvien henkilöllisyyttä. He ovat selvästikin rasisteja, ehkä jopa natseja ja uhka yleiselle turvallisuudelle.

6

140

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fikkbn

      Todellisuudessa nämä kaksi vanhempaa rouvaa fantasioivat iltaisin sängyssä koira jalkatilassa ja dildo pillussa ko. matumiehistä.

    • minunsana1311

      Sä oot itse rasisti,kuin puhut pahaa vanhoista rouvaista! He rakentavat kaikki,mitä sulla on ja sinä puhut heidän vastaan. Se on pettämystä. Kuin sellaisia ihmisia kuin sinä on olemassa-maailma menee helvettiin. Sama kuin lapset pettää omiä vanhuksia. Valepakolaiset pitäisi kaikkea poistua maastamme,kuin hetuhoavat meitä.

    • minunsana1222

      Kuin tummanihoisia yli 25 procentia-he tappavat meitä . Siis silloin sinä et voi enää istua missään kauppakeskustassa!!!! Typerä ja tyhmä säoot

    • Rasmus.Pönninen

      Vastaavassa tilanteessa soita 112 HETI !! Rasismi on saatava pois tästä maasta, poliisi on sitä varten. Rouvat vankilaan tai vaikka tapettavaksi..

      • allahuu

        Totta, poliisin pitää keskittää kaikki voimavaransa rasistien jahtaamiseen. Rasistimummot vankilaan ja matu-ukoista kunniakansalaisia!


    • Tosiasiat ei ole mitään viha puhetta ,jos sanot homouden/lespouden olevan syntiä Jumalan silmissä, kauhee älämölö alkaa.Islamismi on uhka .kumma juttu kun ollaan ruvettu puoltaan niitä allahin sotureita ,kukka hattu tädit narisee kuinka palestiinalaisii vainotaan .Jos ovat selkäänsä saaneet sodassa Israelia vastaan turha on niiden rutista palestiinalaisten.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. El Khamenein arkku K-Kaupan autossa?

      Kyllä kauppias hoitaa?
      Maailman menoa
      144
      1263
    2. Mahdoton tilanne

      Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova
      Ikävä
      97
      919
    3. Välillä tulee haikeus

      Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.
      Ikävä
      78
      864
    4. Tunteilla leikkiminen

      Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?
      Ikävä
      113
      815
    5. Ne katseet, ei niitä

      Voi unohtaa. Se, miten molemmat katsoi
      Ikävä
      35
      635
    6. Miten jotkut kehtaa aikuisiällä kiusata

      Ihmisiä? Eikö se ole aika noloa?
      Ikävä
      100
      548
    7. Mä olin ihan peloissani sun lähellä

      Huomasitko? En uskaltanut edes katsoa sua. Näin sivu silmällä sun vinon hymyn. Oliko hyvä vai paha juttu kun tulit lähel
      Ikävä
      21
      536
    8. On ikävä sinua ihana

      En jaksa syvempiä tuntoja enää kirjoittaa. Kaipaan sinun läsnäoloa ja läheisyyttä nainen. Hyvää yötä.
      Ikävä
      28
      523
    9. Mitä jos näkisimme

      Vyöryisikö samat tunteet uudelleen?
      Ikävä
      45
      514
    10. Kaipaamalleni naiselle

      Hyvää iltaa! Täytyy vain toivoa että törmäämme toisiimme pian Toivoo. mies
      Ikävä
      29
      457
    Aihe