Suomi nousuun helpolla

miljardi

Hallituksen mielestä Suomi lähtee nousuun muutaman minutin työajan pidennyksellä. Minusta työaikoihin ei tarvitse puuttua,kuin yhdellä helpolla ratkaisulla,kielletään tupakoijilta tupakkatauot. Näin tehokas työaika lisääntyy vielä reippaammin,eikä työpäivää tarvitse jatkaa ja tasa-arvo toteutuu.

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiiitooos

      sepäs kävi helposti

    • jepjepjepjepjees

      jep, jep

      • Vihannekset

        Työtä tekemättömät, bisneksillään ja sijoituksillaan elelevät herrat puhuvat työnteon välttämättömyydestä. Taitavat rakastaa työntekoa mutat elää toisin kuin opettavat. Herrojen jorinat olisivat hivenen uskottavampia kun kertoisivat omista työpäivistään, kuinka tinkimättömästi painavat duunia.


    • jotainsentään

      Jos tupakkatauot kielletään niin puoluväki ei joutuisi sitäkään aikaa tekemään mitään,eli polttamaan tupakkaa.

    • paavoväyrynenkehiin

      Tuohan hallituksen tarina on taas täyttä tuubaa.

      Hemmetti muutama minuutti jatkoa työaikaan,saanko nauraa.......buhahahaahahahhahaahahahhaah

      Se on kuulkaa muutama sata tuhatta työtöntä jotka pitäisi saada työtä,tämä on se oikea juttu jolla suomi voisi nousta eli puolen miljoonan armeija pitäsi saada kunnon palkkaa.
      Vai että muutama minuutti,mistä noita stubiloita syntyy?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      118
      1157
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      874
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      699
    4. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      74
      674
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      276
      655
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      88
      653
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      107
      604
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      533
    9. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      532
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      102
      473
    Aihe