Edesvastuuton eduskunta

ei ole edelleenkään tehnyt mitään itse aiheuttamansa kansalaisten törkeän eriarvoistamisen korjaamiseksi.
“Suomalaisen ajokortin hinta oli 26 Euroopan maan vertailussa kallein.”
Viite:
http://www.hs.fi/autot/a1380454624786
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ehtaa kokoomuslaista köyhien kyykyttämistä.
Mitä köyhien lapset ajokortilla tekevät...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hhggfffdd kirjoitti:

ei ole edelleenkään tehnyt mitään itse aiheuttamansa kansalaisten törkeän eriarvoistamisen korjaamiseksi.
“Suomalaisen ajokortin hinta oli 26 Euroopan maan vertailussa kallein.”
Viite:
http://www.hs.fi/autot/a1380454624786

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu